Jako 11-latka ważyła TYLKO 9 KILOGRAMÓW! Tak teraz wygląda

11-letnia Lhixie była na ustach wszystkich za sprawą skrajnie niskiej wagi. Dziewczynka w marcu ważyła tylko 9 kilogramów. Niepełnosprawna nastolatka była niedożywiona.

Lhixie z Filipin była na ustach wszystkich i mówiły o niej wszystkie media na Filipinach. Jej historię opowiedziano nawet w najpopularniejszym programie telewizyjnym w tym kraju.

Z powodu tajfunu rodzina Lhixie napotkała problemy finansowe i została bez dachu nad głową. Mama dziewczynki nie zarabiała wystarczająco, by móc kupić córce jedzenie i witaminy. 11-latka w pewnym momencie ważyła tylko 9 kilogramów.

O sytuacji rodziny Lhixie powiedziano w lokalnych mediach. Reakcja była natychmiastowa. Pomoc finansowa sprawiła, że dziewczynka zaczęła przybierać na wadze. Dziś jej masa ciała wynosi 16 kilo, to jeszcze wciąż za mało, ale przyrost kilogramów jest zadowalający dla lekarzy.

Nie tylko wygląd dziewczynki uległ poprawie, Lhixie cieszy się też lepszym samopoczuciem. 11-latka ciągle się śmieje, bawi się z rodzeństwem.

waga dziecka
Facebook

Problem, który wystąpił w rodzinie Lhixie, to pokłosie kłopotów finansowych. Są one spowodowane zmianami klimatycznymi, które mają miejsce na Filipinach.

Zobacz też: Ważna zmiana w 500+ OD 1 LIPCA! Sprawdź, CO WYMYŚLILI

Źródło: parenting.pl
Źródło zdjęcia: Facebook

Komentarze