Jan Kobuszewski nie żyje. Andrzej Duda napisał Tweeta. Ludzie NIE mogli…

Nie żyje Jan Kobuszewski. Wybitny aktor miał 85 lat. Andrzej Duda napisał Tweeta.

Znakomity aktor filmowy i teatralny oraz artysta kabaretowy odszedł 28 września 2019 roku. Jan Kobuszewski urodził się 19 kwietnia 1934 roku w domu przy ul. Nadwiślańskiej 3. Był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Następnie uczył się w Państwowej Szkole Dramatycznej Teatru Lalek.

W 1956 roku udało mu się ukończyć Wydział Aktorski PWST w Warszawie. Przez rok od tego czasu występował na deskach Teatru Młodej Warszawy. Później był Teatr Klasyczny, a w latach 1964-1969 Teatr Narodowy. Od 1976 aż do 2013 roku Kobuszewskiego mogliśmy oglądać w Teatrze Kwadrat. Ponadto był on związany z kabaretem. Grał w takich grupach jak „Dudek”, „ZAKR” i „Kabaret Olgi Lipińskiej”. Andrzej Duda po jego śmierci napisał…

Jan Kobuszewski grał także w produkcjach telewizyjnych. Znakomicie wcielił się w swoje role w takich filmach i serialach jak: „Ryś”, „Czterdziestolatek”, „Graczykowie”, „Klan”, „Alternatywy 4”,„Zmiennicy”. W sumie aktor zagrał w niemal dwóch tysiącach programów telewizyjnych. Wiele osób z branży mówi, że nawet kiedy jego wątek był poboczny, to potrafił wykreować bardzo wyrazistą rolę. Zapadał w pamięć.

W 1975 roku odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi. Z kolei w 1998 roku otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Niewiele osób wie, że Kobuszewski był wujkiem znanego aktora – Wiktora Zborowskiego.

„Odszedł Pan Jan Kobuszewski; jakiś ciepły promyk zgasł. RIP” – napisał na swoim profili na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda.

Komentarze