Janusz Korwin Mikke SZCZERZE o alkoholu.

Janusz Korwin-Mikke komentuje wprowadzenie podatku akcyzowego od cukru. 

Lider partii KORWiN startuje w wyborach parlamentarnych w ramach Konfederwcji. Na Facebooku podzielił się spostrzeżeniem nt. wprowadzenia podatku od cukru. Korwin kpi z pomysłu.

Janusz Korwin-Mikke skomentował słowa prezesa NFZ Adama Niedzielskiego. Ten uznał, że w Polsce jest potrzebny podatek od cukru.

 – Najbardziej skuteczny sposobem na szybką zmianę stylu życia jest wpływ na portfel – mówił Korwin Mikke.

„PiS konsekwentnie idzie w ślady tow. Ziuka (Józefa Piłsudskiego – red.)” – czytamy na profilu szefa KORWin-a.

„Za sanacji cukier do Anglii sprzedawano po 15 gr. – a w Polsce sprzedawano po złotówce sowicie płacąc za hasła typu: ‚Cukier krzepi!’ czy ‚Matko: nie żałuj dziecku cukru!'” – pisze Korwin Mikke.

Ponadto lider partii KORWiN napominał, że „skoro akcyza ma zniechęcać do palenia papierosów czy picia alkoholu, a podatek od cukru ma ograniczyć jego spożywanie – to podatek dochodowy zniechęca do pracy…”. 

Podatek od cukru obowiązuje w Filadelfii. Dolicza się go tam do ceny słodzonych napojów – dokładnie 1,5 centa za uncję napoju, który słodzony jest cukrem bądź słodzikiem. Efekt? 51-procentowy spadek sprzedaży słodzonych napojów. Dodajmy, że 1,5 centa za uncję oznacza ok. 50 centów dopłaty do ceny litra napoju.

Komentarze