Jechał pod prąd w tunelu na Zakopiance. Kary są potężne

kierowca-policji-nie-tłumaczyć

Mężczyzna popełnił co najmniej kilka naruszeń. Zawrócił w tunelu, co jest zabronione – za to grozi mandat w wysokości 200 zł i pięciu punktów karnych, jechał pod prąd drogą ekspresową – za to grozi mandat w wysokości 2 tys. zł i 15 punktów karnych. Spowodował też zagrożenie dla kierowców – a za to grozi mu 10 punktów karnych i co najmniej tysiąc złotych mandatu.

Wszystko działo się w tunelu pod Luboniem Małym na S7 Naprawa – Skomielna Biała.
zakopianka-tunel
Kierowca zawracający w tunelu na Zakopiance tłumaczył policji, że „o czymś sobie przypomniał i musiał zawrócić do domu”.
Fot. GDDKiA

Na profilu FB Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad możemy przeczytać o kierowcach, którzy kilka dni po otwarciu tunelu zatrzymywali się w tunelu by… zrobić selfie. Takim zachowaniem mogli doprowadzić do tragedii.
Dzisiejszy „bohater” swoim zachowaniem również mógł doprowadzić do tragedii. Zawrócił w tunelu i jadąc pod prąd zjechał na pobliskim węźle. Nagranie potwierdza, że niestety wciąż zdarzają się osoby, dla których bezpieczeństwo i obowiązujące przepisy nie mają znaczenia. Ich poczynania rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem, przekazujące sygnał na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Obraz z kamer zapisywany jest przez system monitoringu. Każde nietypowe zdarzenie wzbudza alarm systemu.Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zawracania czy też zatrzymania pojazdu w tunelu. Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa za każdym razem przekazujemy Policji. Użytkowniku tunelu, obejrzyj film i zastanów się nad ewentualnymi skutkami takiego zachowania. To zagrożenie dla uczestników ruchu i Ciebie samego!!! – czytamy w poście.
Zobacz video:

https://www.facebook.com/gddkia/videos/567712575262641

Kierowca został zatrzymany. To 35-letni mężczyzna z powiatu suskiego. Przyznał się do winy. Nie chciał policji tłumaczyć dlaczego tak postąpił. Powiedział tylko, że… „o czymś sobie przypomniał i musiał zawrócić do domu”. 35-latek straci prawo jazdy.
Zobacz także:

https://wyborcza24.pl/pilne-mega-karambol-na-s74-uszkodzonych-zostalo-40-pojazdow/

Komentarze