Pilne! Mega karambol na S74. Uszkodzonych zostało 40 pojazdów

karambol-droga-zablokowana-Kielc

Pilne! Jest karambol na drodze ekspresowej S74 w Świętokrzyskiem. Doszło do niego na odcinku między Opatowem, a Kielcami, na wysokości Cedzyny. Zderzyło się tam ponad 30 pojazdów. Osiem osób jest poszkodowanych.

karambol-wypadek-Kielce
W karambolu pod Kielcami uczestniczyło kilkadziesiąt pojazdów.
Fot. FB/ Państwowa Straż Pożarna

Było bardzo ślisko. Zauważyłem w oddali światła awaryjne. Zjechałem na pobocze, stanąłem, włączyłem światła awaryjne, ale samochody z tyłu nie hamowały, wszystko biło. Bardzo duży huk. Słychać było jak te samochody hamują na lodzie, jakiś takim szum – ale to nic nie dawało – opisywał jeden z kierowców.

Do takich sytuacji w Polsce dochodzi bardzo rzadko. W tej, do której doszło na S74, na odcinku między Opatowem a Kielcami, na wysokości Cedzyny (10 km od Kielc) zderzyło się aż kilkadziesiąt pojazdów. Z najświeższych informacji wynika, że… 34.

Rano, na profilu FB Państwowa Straż Pożarna informowała:

O godz. 6:29 na drodze ekspresowej S74 Cedzyna – Kielce miało miejsce zderzenie około 40 samochodów, w tym 24 auta zostały poważnie uszkodzone. 16 ma drobne uszkodzenia.

Do zdarzenia doszło około godziny 6:30 – poinformował rzecznik prasowy świętokrzyskich strażaków, Marcin Bajur.

Wszystko rozegrało się na odcinku około 600 metrów. Po pierwszym zderzeniu pojazdów – przez dużą mgłę i śliską nawierzchnię – kolejne samochody – hamując – wbijały się w inne auta, powodując karambol.

Z najnowszych ustaleń straży wynika, że zderzyło się tam ponad 30 pojazdów. Dokładnie 34. Początkowo straż informowała o czterech poszkodowanych osobach. Później do służb ratunkowych zgłosiły się kolejne cztery osoby. Uskarżały się na bóle głowy i w okolicach klatki piersiowej. Na szczęście obyło się bez ofiar. Mimo tak poważnej sytuacji do szpitala trafiły tylko dwie osoby. Ich obrażenia nie zagrażają życiu.

Co ważne, obecnie droga w kierunku Kielc jest całkowicie zablokowana. Natomiast z Kielc w kierunku Cedzyny ruch odbywa się normalnie.

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Czytaj także:

https://wyborcza24.pl/wypadek-na-stoku-juz-5-milionow-wyswietlen-hit-w-sieci/

Komentarze