Jest NOWE źródło zakażeń koronawirusem! To…

Koronawirus w Polsce. Zwiększona liczba stref żółtych i czerwonych? Łukasz Szumowski zabrał głos.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło w poszczególnych regionach kraju strefy czerwone i żółte. Obowiązują tam dodatkowe rygory sanitarne. Minister zdrowia został zapytany o zwiększenie ich liczby. Powiedział także o nowym źródle zakażeń.– To niepokojące – wyznał.

Minął tydzień od wprowadzenia stref czerwonych i żółtych w Polsce. Resort zdrowia przedstawi zaktualizowaną liczbę powiatów. Zapytany o tę sprawę został minister Łukasz Szumowski.

– Nie widzimy, by to się rozlewało szeroko na Polskę (…). Liczba tych powiatów będzie podobna – powiedział minister. – Jedyny moment, gdy cała Polska zostałaby czerwoną strefą, to moment niewydolności służby zdrowia – dodał Szumowski.

Zapytany o kwestię szczepień przeciwko grypie, odpowiedział, że nie będą one obowiązkowe. Zostaną jednak zrefundowane pracownikom służby zdrowia.- To najbardziej narażona grupa – powiedział Szumowski. Jak dodał grupa osób, które obejmie refundacja ma zostać rozszerzona do seniorów.

Szumowski podkreślił, że w kolejnych dniach możemy się spodziewać wzrostu zakażeń i kilkuset zakażonych dziennie.

– To efekt dwóch rzeczy: mamy badania przesiewowe z dużych zakładów pracy. To dorzuca pulę dodatnich wyników, ale z drugiej strony jest rozluźnienie – wyjaśnił minister, i wskazał ignorowanie obowiązku noszenia maseczek. Jak dodał imprezy są nowym źródłem zakażeń.

– Ludzie nie tyle, co zaczęli zarażać się na ulicy, co na imprezach.- To jest zjawisko, które trudniej kontrolować, jest niepokojące – powiedział Szumowski.

Afera maseczkowa. Szumowski złożył zeznania w prokuraturze.

– Sam złożyłem zeznania. Przedstawiłem stan, jaki był w ministerstwie. Ta sprawa jest niezwykle ważna, ale oczywiście nie ma tu żadnych rzeczy do ukrycia. Cieszę się, że to się szybko toczy i będzie szybko wyjaśnione – dodał minister.

Komentarze