Już za dwa tygodnie możesz liczyć na DODATKOWE pieniądze! Wszystko za sprawą…

pieniądze

Za dwa tygodnie Polacy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Wszystko za sprawą zasiłków, które pójdą w górę.

Zasiłki, podobnie jak emerytury i renty podlegają waloryzacji. Osoby, które je pobierają mogą więc spodziewać się niedługo sporego zastrzyku gotówki. Dodatek pielęgnacyjny wypłacany wszystkim seniorom powyżej 75. roku życia oraz młodszym, jeśli nie mogą funkcjonować samodzielnie po waloryzacji wyniesie 228 zł, podobnie jak dodatek kombatancki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dostałeś takiego SMS? Uwaga! To oszustwo!

 

Od marca wyższe będzie także (wzrost około 34,48 zł) symboliczne świadczenie dla wdów lub wdowców po kombatantach, czyli dodatek kompensacyjny. W przypadku kombatantów, którzy zaliczeni zostali do I grupy inwalidzkiej, dodatek pielęgnacyjny będzie wyższy o połowę. Od marca świadczenie tego typu wyniesie prawie 345 zł. Dodatek kompensacyjny wyniesie natomiast 34 złote, a za tajne nauczanie 228 złotych.

 

Waloryzacja obejmie także tegoroczne emerytury. Przedstawmy to na liczbach – na każdym tysiącu złotych emerytury i renty to dokładnie 3 zł 22 grosze więcej co miesiąc. Zamiast 32 zł 40 groszy, będzie to 35 zł 60 groszy. Przy 2 tys. zł to dodatkowe 71 zł, przy 3 tys. zł – dodatkowe 106 zł co miesiąc. Jak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w 2020 średnia emerytura wypłacana w Polsce wyniesie 2423 zł brutto miesięcznie. Senior przeciętnie dostanie więc 86 zł waloryzacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paliwo o 20 gr/l tańsze!? To proste! Wystarczy, że…

 

Dla najbiedniejszych emerytów najważniejsza będzie z pewnością waloryzacja kwotowa, która wyniesie aż 70 złotych. W rezultacie ta podwyżka da 56,7 zł netto wzrostu świadczenia. Jednak jeszcze wyższy kwotowy wzrost odnotują osoby pobierające emerytury w wysokości emerytury minimalnej, czyli 1100 złotych. Wyniesie ona teraz 1200 złotych.

 

źródło: superexpress

fot. pexels

Komentarze