Paliwo o 20 gr/l tańsze!? To proste! Wystarczy, że…

paliwo

Olej napędowy i benzyna na stacjach zaczynają zachowywać się nieproporcjonalnie do warunków rynkowych. Kierowcy powinni zatem płacić za paliwo coraz mniej, ze względu na niskie ceny hurtowe paliw.

Nic dziwnego, że niektórzy kierowcy oczekują znacznych zniżek na stacjach paliw. Sytuacja zaczyna być co najmniej dziwna gdy porównamy różnicę w cenach hurtowych w ostatnim czasie a tych na stacjach. Wszystko wskazuje na to, że stacje nakładają coraz większe marże na sprzedawane paliwa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmarła aktorka serialu „Na Wspólnej”. Miała zaledwie 44 lata.

 

Olej napędowy w tym tygodniu osiągnął cenę w sprzedaży detalicznej 5,12 zł/l, podczas gdy ceny hurtowe spadły o 23 gr/l (litr Pb95 benzyny bezołowiowej kosztuje z kolei 4,92 zł). Oznacza to, że stacje zarabiają coraz więcej. Dzieje się to bowiem poprzez podniesienie marży, korzystając z niskich cen paliw. Pomimo ciągłych oczekiwań na spadek cen na stacjach, te jednak wciąż tkwią w miejscu, a jedynymi wygranymi takiej sytuacje są właśnie stacje benzynowe. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że samochód mogą zatankować taniej. Jak to zrobić?

 

Choć znane sieci stacji paliwowych raczej nie zmieniają swoich cen, to niektóre prywatne stacje zaczęły sprzedawać paliwo w cenach bardziej adekwatnych do cen rynkowych. To także się stacjom opłaca, bo choć mniej zarabiają na marży, to rekompensuje im to ilość klientów, która przyjeżdża zatankować właśnie u nich.

 

ZOBACZ TAKŻE: Netflix wprowadza zmiany w serialu Wiedźmin. Fani będą MOCNO ZASKOCZENI!

 

Można w takim razie znaleźć stacje benzynowe, które oferują paliwo niemal 20 gr tańsze na litrze. Wówczas samochód zatankujemy za znacznie korzystniejszą cenę niż na stacjach, które sprzedają je w cenach coraz bardziej zawyżonych. Warto zatem rozeznać się w cenach paliw w mniejszych, prywatnych stacjach.

 

 

Fot. pixabay

Komentarze