Kaczyński zostanie PREMIEREM?! „Dobre rozwiązanie”.

skandal

Czy prezes PiS będzie nowym premierem? Komentujący wyniki wyborów uznają, że nie byłoby w tym nic dziwnego. 

 

Wiemy już, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne i jako partia będzie miało większość w parlamencie. Były premier Leszek Miller publicznie komentował wyniki wyborów. Uznał przede wszystkim, że dla PiS „skończyły się żarty, a zaczęły schody”. Jego zdaniem rządząca partia będzie musiała jak najszybciej w tej kadencji rozpocząć obiecaną reformę systemu ochrony zdrowia. 

 

Miller stwierdził także, że Jarosław Kaczyński zostanie premierem pod koniec kadencji. Według polityka „To byłoby dobre rozwiązanie, bo ja jestem zwolennikiem tego, że po wyborach szef ugrupowania zwycięskiego zostaje szefem rady ministrów”. Jako powody nominacji prezesa PiS podał prestiż i znaczenie historyczne. 

 

Co jeszcze zrobią rządzący w tej kadencji? Według polityka SLD wezmą się m.in. za sądy, dziennikarzy, prokuratorów i sędziów. „Zapowiedzieli, że będą ograniczać ich immunitet, czyli ich niezawisłość. To wszystko będzie szło w kierunku coraz większego odchodzenia od demokracji liberalnej, trójpodziału władzy w kierunku czystego autorytaryzmu” – powiedział Miller. 

 

Argumentował, że jest zadowolony z faktu, że po czterech latach nieobecności Lewica weszła do Sejmu. Uznał, że Lewica nie jest zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości w mandatach, ale „to jest bardzo duży ładunek intelektualny i doświadczenia parlamentarnego”.  Co ciekawe, według niego możliwe jest przekształcenie koalicji lewicowej w jedną partię. 

 

Źródło: wp, tok.fm, internet

Fot. Facebook

 

Komentarze