Kiedy rozliczyć PIT 2020? Są istotne zmiany.

rozliczyć

Kiedy rozliczyć PIT 2020? Pojawiło się kilka zmian o których powinieneś wiedzieć!

W tym roku rozliczenie podatku funkcjonuje na trochę innych zasadach niż w latach poprzednich. Deklaracje podatkowe za rok 2019 będą rozpatrywane dopiero od połowy lutego. Wcześniej można osobiście składać dokumenty w Urzędzie Skarbowym. Jednak nie zmienia to faktu, że rozpatrywane będą dopiero od 15 lutego. Co za tym idzie, najwcześniej od 15.02 będzie liczone 45 dni, jakie skarbówka ma na zwrot nadpłaty podatku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA w Bukowinie Tatrzańskiej. Cała Polska opłakuje śmierć…

 

Pomimo przesunięcia terminów w których będą rozpatrywane deklaracje podatkowe, nie zmieniły się terminy do jakich należy je złożyć. Do końca stycznia pracodawcy mają obowiązek przekazać do urzędów PIT-11., a także dostarczyć dokument swoim pracownikom. Na złożenie deklaracji podatkowych podatnicy mają czas standardowo do 30 kwietnia. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Poiła Gessler szampanem w toalecie. Później Magdzie podstawiono mikrofon. Wyznała prawdę o swojej restauracji.

 

Podatki rozliczać można na odpowiednich formularzach, które następnie muszą zostać złożone do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Są dwie opcje, można zrobić to osobiście lub przez internet. W tym celu warto posłużyć się usługą Twój e-PIT. W zeszłym roku dotyczyło to osób rozliczających się formularzami PIT-37 i PIT-38, w 2020 roku można w ten sposób rozliczyć również PIT -36 i PIT-28. Usługa Twój e-PIT cieszy się dużą popularnością, ze względu na prostotę użycia. Wszystkie dane są tak naprawdę automatycznie uzupełnione, podatnik musi jedynie je potwierdzić. To możliwe będzie jednak dopiero od 15 lutego. 

 

Fot. pixabay

Komentarze