Kolejne przypadki Koronawirusa w Polsce! Zachorowało AŻ…

Koronawirus błyskawicznie rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie! Mamy najnowsze informacje.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii.  W naszym kraju z godziny na godzinę rośnie liczba osoba zakażonych wirusem COVID-19. W całej Europie państwa zaczynaja wdrażać radykalne rozwiązania. Zamykane są granice oraz wprowadzany jest stan wyjątkowy. Polski na razie te rozwiązania nie dotyczą.

 

Niestety resort zdrowia przekazał fatalne wiadomości o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Zakażonych w naszym kraju jest już aż…

 

Koronawirus w Polsce nowe przypadki!

-Mamy 4 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą czterech osób z woj. mazowieckiego (Warszawa). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 68/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoba zmarła) – informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

 

W szpitalach brakuje podstawowego sprzętu ochronnego. Już nie mówię o maseczkach N95, ale zwykłych chirurgicznych. Pojawili się korospekulanci. Niedawno maseczka chirurgiczna kosztowała 23 gr., a dziś już 12 zł. Państwo musi interweniować. – mówił Władysław Kosniak-Kamysz w specjalnym programie Wirtualnej Polski dotyczącej koronawirusa.

https://twitter.com/KosiniakKamysz/status/1238461463678849025?s=20

Tymczasem jak się okazuje jednym z zakażonych pacjentów jest lekarz  z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wiadomość potwierdza pełniąca obowiązki rzecznika placówki Joanna Chłądzyńska. 

Szpital wstrzymał planowe przyjęcia w obu swoich lokalizacjach – przy ul. Ceglanej i Medyków poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Zakażony koronawirusem lekarz – mężczyzna w sile wieku – trafił na oddział zakaźny szpitala w Zawierciu. Jego stan jest dobry – czytamy w informacji.

Komentarze