Kolejne zakażenia koronawirusem w Polsce! Zarażonych jest już …

Przekazano najnowsze informacje na temat zakażeń koronawirusem w Polsce! Dane nie pozostawiają złudzeń

Ministerstwo Zdrowia informuje o 17 nowych przypadkach zarażenia COVID-19. Aktualny bilans to 238 przypadków. W tym 5 osób, zmarło. Resort zdrowia  potwierdza informacje z Zielonej Góry na temat „pacjenta zero”.

„Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego” – czytany w komunikacie wydanym przez  Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Wirus zaatakował już wszystkie rejony Polski.

Łącznie w Polsce  zarażonych zostało 238 osób, z czego  5 zmarło.  Ponadto tzw. „Pacjent Zero” zakończy hospitalizajcę. Testy na obecność koronawirusa w jego przypadku są już negatywne.
„Wyniki pacjenta ‚zero’ są negatywne. Możemy go uznać za wyleczonego i w środę wypisać do domu. Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy!!!” – informuje  Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

W całym kraju poddane hospitalizacji są 833 osoby. Z kolei kwarantanną objęto niemal 15 tys. osób. Ministerstwo Zdrowia informuje, że złamanie zasad kwarantanny skutkuje nałożeniem  surowej kary – do 5 tysięcy złotych. Po powrocie do kraju do kwarantanny zgłosiło się niecałe 23 tys. osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto już prawie 36 tys. osób.

Komentarze