Kolejny DRAMAT 5-latka! „Zabiję siebie i jego”! W lesie znaleziono…

Gmina Trąbki Wielkie – ojciec porwał 5-letniego syna!

W piątkowy wieczór ojciec zabrał swojego syna z domu, wsiadł do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku. „Zabiję go i siebie” – napisał w SMSie do matki chłopca. Do akcji ruszyli antyterroryści.

Sprawa wyglądała bardzo poważnie. 23-letni mężczyzna być może pod wpływem ostatnich wydarzeń związanych z 5-letnim Dawidkiem, zabrał swojego także 5-letniego syna z domu i odjechał w nieznanym kierunku. W między czasie pisał do matki chłopca zatrważające wiadomości „zabije i jego i siebie”.

Kobieta od razu powiadomiła policję, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, zarządzili blokady dróg i kontrolowali przejeżdzające auta. Do akcji włączyły się śmigłowce. Po dłuższych poszukiwaniach policja w lesie odnalazła…

Ojca wraz z synem w zamkniętym samochodzie. Rozpoczęły się negocjacje. Szczęśliwie udało się schwytać mężczyznę a chłopiec trafił do szpitala.

Między godziną 21 a 22 pojawił się śmigłowiec policyjny Black Hawk z kamerą termowizyjną, który w bardzo krótkim czasie był w stanie przeczesać całą okolicę – relacjonował portalowi naszemiasto jeden z mieszkańców. – Po nie całej godzinie Black Hawk zawisł nad jednym z pobliskich lasów co zwróciło naszą uwagę. Jak się później okazało w tamtym właśnie miejscu ukrywał się ojciec wraz z porwanym synem.” – dodał.

„Ta historia – w przeciwieństwie do sprawy Dawida z Grodziska Mazowieckiego – zakończyła się szczęśliwie. Antyterrorystom udało się odnaleźć ojca, który uprowadził syna, i zatrzymać. Chłopiec trafił do szpitala. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – informuje Radio Gdańsk

 

Komentarze