Kolejny LOCKDOWN puka do bram POLSKI! Wzrasta liczba zakażeń!

Liczba zakażeń w ciągu tygodnia wzrosła o ponad 50%. Według ministerstwa zdrowia to zapowiedź kolejnej fali koronawirusa. Przyszłe decyzje w sprawie lockdownu będą zależały od liczby hospitalizacji i śmiertelności.

 

 

W środę zostaną podane dane o ponad 350 przypadkach zakażeń koronawirusem. To wzrost o ponad 50 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia (…) więc może dobrze, że jest to taki sygnał, który ma nas zdyscyplinować i przypomnieć o tym, że pandemia cały czas jest z nami – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie RMF FM.

 

Więcej ludzi jest zabezpieczonych, na pewno ta fala pandemii będzie się w mniejszym stopniu przekładała na liczbę hospitalizacji i zgonów(…) Ci co się nie zaszczepili, są o wiele bardziej narażeni na te najgorsze konsekwencje – dodaje minister.

 

 

W opinii ministra, kolejna fala nie będzie takim obciążeniem dla ochrony zdrowia, z powodu powszechności szczepień. Niedzielski zdementował także pogłosi o dymisji profesora Horbana, doradcy premiera ds. pandemii.

 

Dzisiejsze dane o zakażeniach mówią kolejno o 47 potwierdzonych przypadków w województwie mazowieckim, kolejne z małopolskiego (37), zachodniopomorskiego (32), śląskiego (31), podkarpackiego (28), podlaskiego (25), pomorskiego (25), dolnośląskiego (22), łódzkiego (21), lubelskiego (19), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), opolskiego (12), warmińsko-mazurskiego (12), świętokrzyskiego (dziewięć) i lubuskiego (pięć).

 

W poprzednią środę Ministerstwo Zdrowia informowało o 234 potwierdzonych przypadków COVID- 19. W dzisiejszym raporcie odnotowano 132 zakażenia więcej. To wzrost o 56%.

 

 

Źródło: Dziennik / TVN24

Zdjęcie: Pexels

Komentarze