Kolejny sukces Dawida Kubackiego! Podium w Predazzo

Zarówno w sobotnim, jak i niedzielnym konkursie Polak poradził sobie bardzo dobrze. 

Kolejny konkurs Pucharu Świata i kolejne podium Dawida Kubackiego. W Predazzo Polakowi udało się skompletować dublet. W obu konkursach, które odbyły się tego weekendu we włoskim mieście Kubacki zajął miejsce na ostatnim stopniu podium. Zaraz za nim (również w obu konkursach) uplasował się Kamil Stoch. 

Czytaj także: „TVPiS jest do kitu”. Partie opozycyjne dla TVP nie mają znaczenia

W sobotnim konkursie spośród pozostałych Polaków tylko Piotr Żyła uplasował się w pierwszej “dziesiątce”. Zajął on 7. miejsce. Kolejni Polacy to: Maciej Kot na 27 pozycji, Stefan Hula na 32 i Jakub Wolny na 45.

Dzisiaj natomiast Żyła zakończył konkurs na 4 miejscu (ex aequo z Kamilem Stochem). Stefan Hula był 28, Jakub Wolny – 33, a Maciej Kot – 36.

Dawid Kubacki i jego przepis na mistrzowską formę 

Dawid Kubacki zapytany o to, w czym tkwi jego sukces, odpowiedział, że w ciężkiej pracy i nie osiadaniu na laurach. 

Powtarzałem to praktycznie po każdym konkursie Turnieju, nawet po tym ostatnim, teraz to też powtórzę. Praca jest nadal bardzo istotna w moim przypadku, bo widzę, że są rezerwy, jest nad czym pracować, może być po prostu lepiej w każdym elemencie. Na tej pracy chcę się skupić. Mam świadomość, że spoczywanie na laurach nigdy nikomu chyba na dobre nie wyszło, więc cały czas trzeba się koncentrować na tym, co jest do zrobienia, a nie na tym, co już było. (…) dalej współpracuję z psychologiem. Moim zdaniem, ta współpraca bardzo mi pomogła. To, czego się uczyłem przez lata pracy z psychologiem, funkcjonuje, sprawdza i z tego mogę korzystać na skoczniach. To nie jest tak, że można odbyć jedną rozmowę i już jest. To praca, ćwiczenia, które mam, z których korzystam. Trzeba to regularnie powtarzać, ćwiczyć. Jak z ćwiczeniem mięśni. Kiedy się przestanie, to niestety, ale te mięśnie słabną. Tak samo tutaj, praca musi być w miarę regularna i też konkretna – mówił zwycięzca Pucharu Świata w rozmowie z portalem TVP Sport.

Czytaj także: Iran: antyrządowe manifestacje. Brytyjski ambasador zatrzymany przez policję

Ostatnie konkursy zmieniły również stosunek punktowy w Pucharze Świata. Zajmujący dotąd pierwsze miejsce Ryoyu Kobayashi musiał ustąpić miejsca Karlowi Geigerowi. Dawid Kubacki zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kamil Stoch zajmuje 6 pozycję, Piotr Żyła 13, Maciej Kot 34, Stefan Kula 39, Jakub Wolny 41 i Klemens Murańka 61.

Komentarze