Koniec. Lewandowski odjedzie z Bayernu?

Robert Lewandowski do tej pory nie doszedł do porozumienia z włodarzami Bayernu Monachium w sprawie przedłużenia swojego kontraktu.

Kilka klubów jest zainteresowana zatrudnieniem gwiazdora reprezentacji Polski.
Robert Lewandowski jest nie tylko największą gwiazdą Bayernu, ale również całej Bundesligi. Strata takiego zawodnika mogłaby negatywnie wpłynąć na całą ligę niemiecką, gdyż straciłaby ona jedną ze swoich twarzy. Obecna umowa Polaka obowiązuje do 2021 roku. Nasz rodak, chce przedłużenia swojego kontraktu do 2023 roku.

Problemem ma być właśnie długość nowej umowy. Polak żąda dwuletniego przedłużenia kontraktu, a Bayern chce mu zaproponować o rok krótszą. 30- letnim Lewandowskim interesują się ponoć kluby z Francji oraz Anglii. Sam zawodnik marzył o grze w Realu Madryt. Wydaje się, że na transfer do Królewskich jest już za późno, gdyż włodarze klubu ze stolicy Hiszpanii poszukują młodszego napastnika.

Ostatnio dużo mówi się szczególnie o dwóch klubach w kontekście Lewandowskiego. Niemiecki „Kicker” ujawnia, że są to Paris Saint-Germain oraz Manchester United. Lepszym wyborem wydaje się być ta od mistrzów Francji, którzy od kilku sezonów starają się wygrać Ligę Mistrzów i już teraz głośno mówi się o kilku piłkarzach, którzy mogliby zasilić PSG. Sam fakt gry z takimi gwiazdami jak Neymar Jr. i Kylian Mbappe wydaje się być bardzo atrakcyjny. Kierunek angielski byłby dla Polaka krokiem w tył. Sam Manchester United to ogromny klub, z wieloma trofeami.

Faktem jest niestety, że klub tak zasłużony dla historii piłki nożnej w następnym sezonie będzie występował tylko w Lidze Europy. W tym sezonie Lewandowski najprawdopodobniej zdobędzie kolejną koronę króla strzelców Bundesligi. Polak przed ostatnią kolejką spotkań ma na koncie 22. gole. Nad drugim Paco Alcaserem ma cztery bramki przewagi.

 

/Paweł Kopała

Komentarze