Koronawirus. Adam Małysz objęty kwarantanną!

Koronawirus. Polscy skoczkowie narciarscy wrócili do kraju. Teraz pojawiła się szokująca wiadomość.

W związku z zagrożeniem koronawirusem FIS podjął decyzję zakończeniu Puchar Świata w skokach narciarskich. Kryształową Kulę zdobył  austriak Stefan Kraft. Z kolei Puchar Narodów powędrował do Niemców. Polscy skoczkowie w obydwu klasyfikacjach znaleźli się poza podium.

Teraz pojawiły się szokujące wiadomości związane z powracającymi z Norwegii skoczkami narciarskimi. Polska kadra wraca do kraju i tutaj zaczyna się problem. Wszystko przez panującą na świecie pandemię koronawirusa – COVID-19. Wiele państw wprowadza stan wyjątkowy, na granicach wewnątrzwspólnotowych pojawiły się liczne kontrole. Zaskakujące informacje przekazał Adam Małysz. Jak się okazało orzeł z Wisły ma…

… przejść kwarantannę, tak jak reszta kadry. Dyrektor PZM ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej wypowiedział się w sprawie dla portalu WP Sportowe Fakty.

-W Norwegii więcej niż o sporcie mówiło się o koronawirusie. I tym, co dzieje się na świecie. Nie ominęło nas to. Każdy był zdenerwowany. Przeszliśmy jednak wszystkie procedury. Żaden z zawodników nie ma gorączki – powiedział Małysz.

-Mamy przejść domową kwarantannę – tłumaczy Małysz.

Małysz podziękował także Andrzejowi Dudzie za wysłanie po skoczków, dziennikarzy oraz działaczy FIS samolotu do Norwegii.

-Mieliśmy mieć lot o godzinie 6.30. Samolot z Warszawy miał wystartować o 6, ale dość długo krążył nad lotniskiem ze względu na złą pogodę. Większość lotów było odwołanych, do Oslo nie przylatywały samoloty praktycznie w ogóle. Co ważne, samolot wysłany przez pana prezydenta zabrał na pokład nie tylko kadrę, ale także dziennikarzy i oficjeli FIS. Był pełny. Naprawdę wielkie dzięki! – powiedział portalowi WP Sportowe Fakty Małysz.

 

 

Komentarze