Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce! Są kolejne zachorowania!

Potwierdzono kolejne nowe przypadki zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. Wirus zaczął się rozprzestrzeniać.

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas specjalnej konferencji prasowej przekazał informację o kolejnych czterech  przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jeden z zarażonych jechał z Niemiec autokarem razem z pierwszą zakażoną w naszym kraju osobą.  Aktualnie pacjent przebywa w Ostródzie.

 

 

– W sumie mamy pięciu pacjentów. Żaden nie jest w stanie zagrożenia życia. Większość pacjentów jest w stanie stabilnym. Wszyscy są objęci opieką medyczną – powiedział szef resortu zdrowia.

 

Zarażone osoby są młode i w średnim wieku. Dwie pochodzą ze Szczecina, niedawno powróciły z wyjazdu do Włoch podróżując samochodami. Kolejny zakażony to pacjent z Wrocławia. Wirusem zaraził się prawdopodobnie będąc w Wielkiej Brytanii.

 

– Dwójka pacjentów pokazała działanie zgodne z instrukcjami, zgłosili się, poinformowali odpowiednie służby sanitarne, że są z rejonu wysokiego ryzyka. Ich prawdopodobieństwo zarażenia wirusem zostało określone jako umiarkowanie wysokie, ale byli bez objawów, w związku z tym po zgłoszeniu się do szpitali zostali objęci kwarantanną domową i dostali zdalnie telemedycznie zwolnienie z pracy. Następnie poczuli objawy choroby. W czasie kwarantanny zadzwonili do inspekcji sanitarnej i zostali skierowani do szpitala i objęci opieką medyczną – dodał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

– Będziemy mieli kolejne przypadki, na pewno. Są one szybko wyłapywane. Teraz na około 600 badań, mamy cztery dodatnie – mówił Łukasz Szumowski.

Komentarze