Koronawirus w Polsce! Stan wyjątkowy i kontrole na ulicach?

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce! Barbara Nowacka w programie Onet Rano opowiedziała o pracach nad ustawą dotyczącą wirusa z Wuhan.

Wiadomo było, że Polska nie będzie krajem bez koronawirusa – powiedziała Barbara Nowacka w programie „Onet Rano.” Posłanka sporą część wypowiedzi poświęciła projektowi ustawy związanej z koronawirusem. Jej zdaniem PiS wyjątkowo przyjmował uwagi opozycji. 

– Pytanie, w jakim stopniu jesteśmy realnie przygotowani. Na papierze wszystko wygląda zupełnie inaczej. Znamy realia rządzących i zderzania się ze służbą zdrowia. Ze zdumieniem patrzyłam, jak w Sejmie po raz pierwszy byli skłonni normalnie rozmawiać z opozycją –  usłyszeliśmy z ust Nowackiej w rozmowie z Odetą Moro.

Ponadto zdaniem Nowackiej pracując nad ustawą opozycja po raz pierwszy miała realny wpływ na treść projektu ustawy na etapie prac komisji. Według posłanki Lewicy PiS miało zrozumieć, że nie jest w stanie bez wsparcia opozycji zaplanować nad sytuacją. Nowacka twiedzi, że dzięki poprawkom opozycji ustawa „ucywilizowała się”.

 

– Praca w komisji była zaskakująca, bo PiS zgadzał się na nasze daleko idące poprawki. Pierwszy projekt ustawy oprócz tego, że wprowadzał pewne mechanizmy działania w sytuacjach kryzysowych, był tak naprawdę wprowadzeniem bocznymi drzwiami stanu wyjątkowego, czyli możliwości kontrolowania i nakazywania samorządom i przedsiębiorcom pewnych działań – mówiła Barbara Nowacka.

 

Komentarze