Koronawirus w Polsce. Straszne tempo wzrostu zakażeń! Choruje już…

Koronawirus w Polsce. Duży wzrost zakażeń. Poinformowano o 25 nowych przypadkach.

Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.
https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1239457258871885824?s=20
Koronawirus w Polsce. Potwierdzono kolejne 25 przypadków zachorowań. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono przypadki zakażenia z wielu województw.

Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Tylko Jak wynika z najnowszych informacji stan tylko jednego z pacjentów określa się jako „średni”. Wszyscy pozostało są w sranie dobrym. Łącznie w Polsce zakażonych koronawirusem jest 150 osób. Trzy osoby zmarły.

-Musimy się przygotować na to, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrowy wynik liczby osób zakażonych koronawirusem i ten wzrost będzie dynamiczny – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Od dziś 16 marca do przynajmniej 25 marca wszystkie szkoły oraz przedszkola i uczelnie wyższe pozostają zamknięte. Jak informuje wiceszef resortu zdrowia Janusz Cieszyński w Polsce na obecność koronawirusa wykonano już łącznie 6 tysięcy testów. Każdego dnia liczba wykonywanych testów wzrasta. Niestety prawdodpobnie i w Polsce liczba zakażeń w krótkim czasie będzie liczona w tysiącach. 

 

Komentarze