Kupili kartkę na Święta. Kiedy zobaczyli co jest w środku ZAMARLI.

kartce

,,Zmusza się nas do pracy wbrew woli. Prosimy, pomóżcie nam i poinformujcie organizacje zajmujące się prawami człowieka” – czytamy w ukrytej wiadomości, jaką znalazła jedna z klientek na kartce świątecznej zakupionej w jednym ze sklepów Tesco w Wielkiej Brytanii.

Ukrytą wiadomość dołączoną do jednej z uroczych kartek charytatywnych znalazła 6-letnia Florence Widdicombe. Jak podaje „Sunday Times” napisać ją mieli więźniowie z zakładu karnego Qingpu w Szanghaju. Więźniowie błagają o pomoc europejskie organizacje działające na rzecz praw człowieka.

ZOBACZ TAKŻE: Szokująca METAMORFOZA MAGDY GESSLER! Jej włosy są teraz…

Ojciec dziewczynki Florence w pierwszym momencie, gdy zobaczył kartkę, zastanawiał się, czy nie ma do czynienia z żartem. –

,,Uważam, że błędem byłoby niepoinformowanie opinii publicznej o tej wiadomości. Wysłanie tej wiadomości z pewnością było bardzo ryzykowne” – stwierdził tata 6-letniej dziewczynki.

 

Osadzeni z zagranicy sortowali kartki świąteczne dla Tesco, zamykali je w koperty i przygotowywali do wysyłki.  Tesco brzydzi się niewolniczą pracą, rzecznik dyskontu poinformował od razu, że:

 

,, Sprzeciwiamy się korzystaniu z darmowej pracy w więzieniach. Jesteśmy zszokowani tymi zarzutami, dlatego natychmiast zwiesiliśmy współpracę z fabryką, w której produkowane są te karty. Rozpoczęliśmy również wewnętrzne śledztwo” 

 

Amnesty International potwierdza, że w ośrodkach detencyjnych w różnych częściach Chin osadzeni są zmuszani do pracy z której nie dostają wynagrodzenia . Ponadto, więźniowe nie mogą liczyć na sprawiedliwe procesy. Są także przetrzymywani w skrajnie niehumanitarnych warunkach. 

 

źródło: sunday times, fot. pexels

Komentarze