Liczba ZGONÓW rośnie w ALARMUJĄCYM tempie! WHO alarmuje!

Światowa Organizacja Zdrowia wysyła alarmujące dane, dotyczące rozwijania się pandemii koronawirusa w Europie do końca roku. Według WHO do 1 grudnia na Covid-19 umrze na starym kontynencie ok. 136 tysięcy osób.

 

Już teraz liczba zgonów stopniowo wzrasta. W ciągu tygodnia wskaźnik urósł o 11 %, przy jednoczesnym spadku tempa szczepień o 14%.

 

W regionie Europy pandemia Covid-19 pochłonęła już 1,3 mln ofiar, a według wiarygodnych przewidywań do 1 grudnia umrze kolejnych 236 tys. chorych – informuje WHO.

 

Dyrektor WHO na Europę Hans Kluge dodaje, że w skali całego kontynentu zaszczepiono juz prawię połowę populacji pelną dawką.

 

Prawie połowa osób w Europy przeszła już pełen cykl szczepień, w Unii Europejskiej – 58,7 proc. populacji. Istnieją jednak duże różnice między poszczególnymi państwami; w całej Europie pełne szczepienia przyjęło trzy czwarte pracowników medycznych, ale w niektórych krajach tylko 10 proc. z nic – można przeczytać na stronach Światowej Orgaizacji Zdrowia.

 

Co to jest WHO?

 

To organizacja powołana do życia w 1946 roku. Za swoją siedzibę obrała Genewę w Szwajcarii.  Jej celem jest sprawne zarządzanie i kierowanie wszelkimi zagadnieniami ze sfery zdrowotnej w ONZ. Promuje rozwój zdrowia na świecie, zapewnia światowe bezpieczeństwo zdrowotne oraz ustala normy dotyczące składu lekarstw. Państwa wchodzące w skład WHO udostępniają dane statystyczne dotyczące zdrowia w swoich krajach.

 

 

Źródło: Dziennik.pl / GUS / Puls Biznesu

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze