Lord Kruszwil POBITY na ulicy!

Jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się kanałów na polskim YouTube – „Lord Kruszwil” – został zamknięty. Powód? Zarzuty pedofilskie wobec twórcy.

 Kanał „Lord Kruszwil” został zgłoszony do prokuratury i na policję przez Ośrodek Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zdaniem zgłaszających publikowane materiały łamały prawo – twórca nakłaniał małoletniego do dotykania kobiet w miejsca intymne a także demoralizował go wulgaryzmami. Zgłoszenie przesłane zostało także do Google Polska. Kanał zniknął z YouTube, ale już pojawił się nowy, który zebrał ponad 350 tys. subskrybcji.

Tymczasem sam twórca poinformował, że jego kanał otrzymywał kolejne ostrzeżenia dotyczące treści i kolejne wiązałoby się z usunięciem konta więc Kruszwil uprzedził YouTube i … zrobił to sam. 

W filmiku wyjaśniającym całą sytuację grupa tworząca kanał opowiedziała o profilu swojej działaności – twierdząc, że ich twórczość to show i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Dowiedzieliśmy się także, że samego Marka Kruszela zaatakowano na ulicy i bito oraz wyzywano od „pedofili”. Ponadto twórcy stwierdzili, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasitowskich prowadzi działaności zarobkową i chce się „wybić” na popularnych osobach. 

 

Komentarze