MAKABRA samolotu polskich linii Enter Air! Dosłownie ROZ…

Madera. Dramat polskich linii Enter Air.

Dramatyczne wydarzenia z udziałem polskich linii lotniczych obsłgujacych połączenia czarterowe – Enter Air. 

Enter Air to obecnie największa polska prywatna linia lotnicza. Główne bazy linii to lotnisko Chopina w Warszawie oraz Katowice-Pyrzowice. Liniami latają rokrocznie miliony Polaków – linie obsługują czołowe biura podróży z polski oraz z zagranicy.

”To był dramat, nikt nie mógł uwierzyć w to, co się wydarzyło. W jednej chwili zobaczyłem całe swoje życie. Wszystko stanęło mi przed oczami. Nie widziałem co robić. Każdy pasażer był przerażony”. Samolot Boeing 737 linii Enter Air na portugalskiej wyspie Madera r….

rozkołysał się podczas lądowania. Mogło dojść do katastrofy. Winą wszystkiego był silny wiatr na wyspie. Nagranie z makabrycznego lądowania Boeinga 737 Enter Air jest już w sieci, na filmie dokładnie widać jak straszliwe rzeczy z maszyną robi wiatr.

W trakcie podejścia do lądowania na lotnisku na Maderze silne podmuchy wiatru uderzyły w samolot z boku, zbliżając się do pasa startowego maszyna była bardzo mocno rozkołysana. W takich sytuacjach nietrudno o tragedię.

”Wielkie brawa należą się pilotom za ich profesjonalizm i bezpieczne wykonanie manewru lądowania. Nawet dla doświadczonego pilota takie niespodziewane zdarzenia są nieco stresujące, wtedy o błąd jest bardzo łatwo. A przecież odpowiadamy za życie wsystkich na pokładzie” – mówi emerytowany pilot PLL Lot.

Lotnisko na Maderze uznawane jest za najniebezpieczniejsze na świecie. Pas startowy podrzymują grube pale wbite w głąb oceanu.

Komentarze