MAKABRYCZNE ODKRYCIE w sortowni opadów! Ciało noworodka było…

noworodka

W poniedziałek pracownik sortowni odpadów w Płońsku dokonał makabrycznego odkrycia. Na linii ręcznego sortowania znalazł zwłoki noworodka. Prokuratura Rejonowa w Płocku apeluje do mieszkańców o pomoc w ustaleniu matki dziecka.

Do zdarzenia doszło o 8:00 rano w poniedziałek w jednej z sortowni Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Pułtuskiej w Płońsku. Zwłoki noworodka odnalazł jeden z pracowników. 

 

,,To noworodek płci męskiej urodzony w 30. tygodniu ciąży, jak ustalił biegły położnik. Został znaleziony na końcu linii sortowania odpadów. Nie miał na ciele widocznych obrażeń, a poród odbył się najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek– powiedziała Ewa Ambroziak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku w rozmowie z Wirtualną Polską.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: PRAWDA WYSZŁA NA JAW! Księżna Kate w przeszłości pracowała jako…

 

 

– ,,Zleciliśmy wykonanie sekcji zwłok dziecka, która pozwoli ustalić, czy dziecko urodziło się żywe. Sekcję przeprowadzi Zakład Medycyny Sądowej w Warszawie” – dodała.

 

Śledztwo wykazało, że nowonarodzone dziecko wyrzucono prawdopodobnie do jednego z 14 kontenerów. W ten sam dzień zabrali je pracownicy sortowni. Jeden z nich pochodził z Nowego Dworu Mazowieckiego, pozostałe z Płońska.

 

,,Noworodek został wrzucony do kontenera prawdopodobnie w foliowej reklamówce. Nie możemy tego na tym etapie śledztwa ustalić ze stuprocentową pewnością, bo zwłoki dziecka zostały znalezione na końcowym fragmencie linii sortowania, pokonały więc kilkadziesiąt metrów po drodze” – powiedziała prokurator Ambroziak.

 

W związku z zaistniałą sytuacją, śledczy zaapelowali do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat zwłok noworodka. Takie osoby powinny przede wszystkim jak najszybciej zgłosić się do Prokuratury Rejonowej w Płońsku, Komendy Powiatowej Policji w Płońsku lub zadzwonić na numer alarmowy 112. Prezes miejskiej spółki Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej dodał także, że jeden z kontenerów miał ślady podpalenia. Być może ma to związek z tą sprawą.

 

 

źródło: wp/ fot. unsplash

Komentarze