Mamed Ch. ZATRZYMANY! „Nie wierzę, że zrobił coś TAKIEGO”

Znany zawodnik MMA Mamed Ch. został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych!

Mameda Ch. zatrzymano na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Około godziny szóstej rano grupa antyterrorystów weszła do domu w którym przebywał były mistrz KSW Mamed Ch. Wyważonymi okno. „Mieliśmy świadomość, że mógł być niebezpieczny dlatego poprosiliśmy o asystę „BOA” – Biura Operacji Antyterrorystycznych. Mameda Ch. zatrzymano pod zarzutem…

Paserstwa luksusowych samochodów osobowych. Jak mówi rzecznik prasowy Prokuraury Krajowej w Warszawie Ewa Bialik – zarzuty jeszcze nie zostały przedstawione Ch.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Ch. mógł uczestniczyć w handlu kradzionymi samochodami z Czech. Chodzi o takie auta jak BMW serii 7, BMW M6 czy Porsche Panamera. Były mistrz KSW zarzuty usłyszy po doprowadzeniu do prokuratury.

Przesłuchanie najprawdopodobniej odbędzie się jutro. W tej chwili trwa przeszukiwanie rejonu, w którym mogą znajdować się luksusowe samochody. Ch. następnie zostanie przewieziony do Katowic.

– Zarzuty panu Mamedowi Ch. istotnie jeszcze nie zostały przedstawione. Zrobią to prokuratorzy ze Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach. To oni przeprowadzą czynności procesowe. Nie umiem powiedzieć, jak długo to potrwa, ponieważ nie śledzę technicznego sposobu wykonania czynności. Jednak na pewno, ponieważ sprawa wywołała dużo emocji i spore zainteresowanie medialne, jeśli tylko już będziemy po zarzutach, wtedy na pewno udzielimy na ten temat informacji – mówi prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej w Warszawie.

 – Jeśli w ogóle będzie mowa o zastosowaniu środków zapobiegawczych, to decydowali już będą prokuratorzy po dokonaniu czynności procesowych z udziałem pana Mameda Ch. – dodała.

Komentarze