MARIHUANA legalna w Polsce!? Złożono wniosek…

wniosek

Lewica złożyła w czwartek wniosek wniosek do marszałek Sejmu o powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. 

Wiceszefowa partii Lewica Beata Maciejewska złożyła w czwartek wniosek do marszałek Sejmu o powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Chodzi oczywiście bardziej o depenalizację posiadania małej ilości marihuany na własny użytek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wojewódzki WYZNAJE prawdę o swoim dziecku!

 

,,Po pierwsze celem jest to, aby zacząć rozmawiać o tym w szerokim gronie ludzi, którzy są zainteresowani tą kwestią, ekspertami i organizacjami pozarządowymi” – powiedziała Beata Maciejewska.

 

„Druga rzecz to jest to, żebyśmy mieli zdiagnozowane, jakie skutki ma dzisiaj obowiązujące prawo odnośnie marihuany i jakie będzie miało skutki zdrowotne, gospodarcze i społeczne w określonych wariantach. Dopiero wted, gdy przedyskutujemy to w ramach debaty publicznej położymy na stole projekt ustawy w tej kwestii” – dodała posłanka.

Według Maciejewskiej obecne prawo dotyczące marihuany jest nieodpowiednie. Pod deklaracją przystąpienia do zespołu podpisało się 10 osób w tym tylko posłowie Lewicy.

 

https://twitter.com/B_Maciejewska/status/1205072549803122688

 

 

źródło: wp.pl /fot unsplash

Komentarze