Masz już dość męczących ćwiczeń i radykalnej diety? Możesz schudnąć, jeśli będziesz…

Jednym z miejsc, na których lubi się osadzać tkanka tłuszczowa są okolice brzucha. Nawet szczupłe osoby mają problemy z oponkami w tym obszarze.

Ale najgorszej jest, gdy wkładasz mnóstwo zaangażowania i całą swoją energię w dietę i treningi, a brzuch nadal odstaje. Wtedy rezygnujesz z wymarzonej dopasowanej sukienki i dalej ciężko pracujesz. Jednak pojawia się coraz mocniejsze zniecierpliwienie, wszak już zrezygnowałaś z rozmaitych uciech na rzecz… no właśnie, czego? Jeśli masz już dość bezowocnej walki o wymarzoną figurę, to przychodzimy z pomocą. Poniżej znajdziesz pięć sposobów na spalanie jeszcze większej ilości kalorii, które z pewnością będą przyjemniejsze niż Ci się wydaje.

Na dobry początek wprowadź do diety imbir. Jedzenie go przyczyni się do spożywania mniejszych ilości innych, bardziej kalorycznych produktów. Ma on też działanie wspomagające spalanie tłuszczu oraz regulujące poziom cukru we krwi. 

Jeśli masz już dosyć joggingu albo monotonnego ćwiczenia w domu, to wykorzystaj energię i wysprzątaj mieszkanie. Zanim zaczniesz się śmiać, to przeanalizuj wszystkie przysiady i skłony, które wykonujesz podczas porządków. Weź się za gruntowne sprzątanie swojego lokum, możesz zrobić małe przemeblowanie… Po godzinie takiej pracy będziesz mieć piękny, czysty dom i około 300 kalorii mniej. 

Jesteś fanką horrorów? Mamy zatem świetną wiadomość: oglądanie w napięciu strasznego filmu pozwoli Ci spalić ponad 150 kalorii! Postaraj się tylko nie umilać sobie seansu popcornem albo chipsami.

A może wybierzesz się do sauny? Nie dość, że dobrze wpływa na zdrowie, to jeszcze odchudza podczas gdy Ty się relaksujesz. Podczas takiego słodkiego nicnierobienia możesz stracić nawet 50 kalorii. 

Mamy też opcję dla odważnych, a mianowicie zminimalizowanie swojej odzieży nocnej. Jak wiadomo, nasz organizm w chłodniejszej sypialni intensywnie pracuje, aby się ogrzać i osiągnąć odpowiednią temperaturę. Wiemy, jak trudno jest zrezygnować z cieplutkiej piżamy, ale może warto to zrobić dla poprawienia metabolizmu.

Komentarze