Masz SUCHĄ i PODRAŻNIONĄ SKÓRĘ?! Przedstawiamy na to rozwiązanie!

skórę

Przesuszona i podrażniona skóra to częsta przypadłość szczególnie zimą, kiedy jest ona narażona na wiatr, mróz czy brak dostatecznej ilości słońca.

W ziołolecznictwie ten preparat jest popularny od niepamiętnych czasów, dziś choć może być nieco zapomniany, warto o nim przypomnieć. Szczególnie, gdy twoja skóra ma tendencję do przesuszania się.

 

Roślina ta jest znana od tysięcy lat w różnych regionach świata od Himalajów, przez obie Ameryki po kraje zachodnie.

Pierwszych testów doczekała się jednak dopiero w XVII wieku w Anglii, gdzie podniesiono ją do rangi „królewskiego panaceum”. Wtedy zaczęto doceniać jej niezwykłe uniwersalne właściwości zdrowotne.

 

Najcenniejszymi składnikami oleju z wiesiołka są kwas linolowy i gamma linolenowy, a więc niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT).

 

Na jakie schorzenia kobiece jest pomocny olej z wiesiołka?

 

  • nieregularne i bolesne miesiączki
  • sucha oraz podrażniona skóra
  • różne choroby przebiegające z zaburzeniami równowagi hormonalnej
  • menopauza
  • suchość pochwy
  • bóle i tkliwość piersi.

Ponadto olej z wiesiołka może być stosowany wspomagająco w leczeniu trądziku, łuszczycy oraz słabych i wypadających włosów.

 

ZOBACZ TEŻ:TOP 10 SPORTÓW dzięki którym najszybciej SPALASZ KALORIE!

 

Olej ten jest dostępny w kapsułkach lub w butelce. Najlepiej kupować nierafinowany, gdyż zawiera on cenne wartości odżywcze. Olej z wiesiołka spożywa się na zimno. Ten olej nie nadaje się do smażenia, ponieważ zawiera zbyt dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wysoka temperatura zabija.

 

 

 

Źródło:pantabletka/pixabay

Komentarze