TOP 10 SPORTÓW dzięki którym najszybciej SPALASZ KALORIE!

sportów

Przekonaj się dzięki jakim sportom najszybciej i najbardziej efektownie spalasz kalorie. Nie uwierzysz  jaka forma aktynowości fizycznej uplasowała się na miejscu pierwszym!

Każdy wykonywany przez nas sport będzie zależny od intensywności oraz czasu trwania, a indywidualne preferencje masy ciała, płci i wieku pomogą nam dobrać tę najbardziej sprzyjającą aktywność. Warto jednak wiedzieć jak poszczególne dyscypliny sportu przekładają się na spalanie tkanki tłuszczowej.

 

 

Oto ranking sportów, dzięki ktorym najszybciej spalamy kalorie w przeliczeniu na 1 godzinę:

 

10.Spacer( 270 kcal/godz)

9.Nordic walking( 300kcal/godz)

8.Jazda na rowerze (330kcal/godz)

7.Zajęcia taneczne (370 kcal/godz)

6.Jazda na łyżwach (420 kcal/godz)

5.Gra w tenisa (430 kcal/godz)

4.Pływanie (500kcal/godz)

3.Boks podobnie jak siłownia z wykorzystaniem sztang, stepów oraz aerobik mieszany (560 kcal/godz)

2.Bieganie  (600 kcal/godz.)

1.Na pierwszym miejscu aktywności fizycznej, która spala najwięcej kalorii znalazło się wchodzenie po schodach (940 kcal/godz.)

 

 

Po miesiącu jakiegokolwiek systematycznego i regularnego treningu zauważymy już zachodzące zmiany w organizmie. Będzie to zdecydowanie lepsza wydolność organizmu, dotlenimy się, zaczniemy się lepiej wysypiać, mięśnie zostaną wyrzeźbione, a gęstość kości zwiększona. Ponadto zmniejszy się ryzyko tzw. chorób cywilizacyjnych.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Cierpisz na problemy trawienne? Oto zioła pomocne w ZATRUCIACH!

 

Naukowcy twierdzą, że brak aktywności fizycznej jest równomierna do palenia papierosów. Aktywność fizyczna jest korzystna dla układu krążenia i gospodarki węglowodanowej, ponieważ pozwala utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi.

 

Naukowcy dowodzą, że mięśnie starszych mężczyzn i kobiet, którzy ćwiczyli przez dziesięciolecia, są pod wieloma względami nie do odróżnienia od tych u zdrowych 25-latków.

 

 

 

Źródło:przegladportowy/pixabay

Komentarze