Miała urodzić 7-raczki! Przy porodzie przeżyła SZOK! Dziś 2. dziękuje lekarzom!

25-letnia Malijka zaszła w mnogą ciążę. Jej przypadek jest wyjątkowy, bowiem miała urodzić 7-raczki. Lekarz pomylił się i kobieta urodziła 9 dzieci!

Przypadek Halimy Cisse zafascynował wszystkich z Mali, nawet przywódców. Poród miał skomplikowany przebieg, dlatego odbył się w marokańskim szpitalu.

Malijka wyjechała do Maroka na czas porodu. Pod koniec marca lekarze stwierdzili, że Halima potrzebuje specjalistycznej opieki. Przewieziono ją do kliniki, na co zdecydowała się kobieta ze względu na ryzyko związane z mnogą ciążą.

Badania USG w Maroku i Mali wykazały, że kobieta urodzi siedmioro dzieci. Później okazało się, że przeoczono dwójkę maluchów! Halima Cisse szczęśliwie urodziła swoje pociechy przez cesarskie cięcie.

Lekarze niepokoili się o stan zdrowia matki i szansę przeżycia tak dużej ilości dzieci. Ciąża mnoga, do tego z 9-raczkami zdarza się bardzo rzadko. Często przy tego rodzaju ciążach występują powikłania medyczne.

Na temat niezwykłego porodu wypowiedziała się Fanta Siby – minister zdrowia w Mali. Potwierdziła, że Halima i jej noworodki czują się dobrze.

Na świat przyszło pięć dziewczynek i czterech chłopców. Minister złożyła gratulacje zespołom medycznym z Maroka i Mali, którzy byli bardzo profesjonalni przy porodzie i dzięki nim wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Źródło: reuters.com

Zobacz także: Sceny jak z HORRORU na Małopolsce! 15-latek OBLAŁ SIĘ BENZYNĄ i…

Komentarze