Morawiecki NIE wytrzymał! Powiedział TO w sztabie PiS!

Morawiecki

Według wstępnych sondaży powyborczych Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne 2019 z dużą przewagą nad kolejnymi komitetami wyborczymi. Tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników głos zabrał premier RP, Mateusz Morawiecki.  Polityk mówił o ogromnym zobowiązaniu do wyborców, którzy im zaufali.

„Te 7,5 – 8 mln Polaków, które nam zaufały, są wielkim zobowiązaniem do spełnienia nadziei na kolejne cztery lata, na to, żeby był to kluczowy etap na drodze do Polski jako państwa dobrobytu.”

 

 

 

Premier przyznał również, że jeśli sondażowy wynik wyborów potwierdzi się z danymi, które poda PKW, będzie to oznaczać dla zwycięskiej partii, że procent głosów oddanych na PiS „przełoży się na niemal 8 mln wyborców”. Morawiecki z dumą podkreślał, że jest szczęśliwy z tak ogromnego zaufania jakim rządzących obdarzyli wyborcy i z tego, że po 4 latach obecny rząd dostał jeszcze większy mandat zaufania społecznego.

„- Dzisiaj świeciło słońce jak rzadko w październiku, mam nadzieję, że jutro zaświeci jeszcze mocniej, ale już dzisiaj możemy pełni radości powiedzieć, że ten wynik daje nam ogromny społeczny mandat. Wiatr nam wiał w oczy przez cztery lata. To była droga z plecakiem kamieni pod górę, kręta droga”

 

 

 

 

 

 

W gwoli przypomnienia warto dodać, że PiS zdobywa na ten moment 239 mandatów, Koalicja Obywatelska-130, Lewica-43, PSL-34, a Konfederacja-13 mandatów.

 

ZOBACZ TAKŻE:Marina Łuczenko NAPRAWDĘ TO powiedziała! Chodzi o wybory.

 

źródła: wiadomości.onet.pl

Komentarze