Morawiecki wydał oficjalne oświadczenie nt. Koronawirusa! Wiadomo już wszystko!

Mateusz Morawiecki postanowił odnieść się do wielu informacji publikowanych w mediach. Szef rządu odpowiedział na pytania nurtujące Polaków.

Premier polskiego rządu na Instagramie oraz Facebooku opublikował nagranie, w którym rozprawił się z nieprawdziwymi informacjami na temat sytuacji w Polsce w związku z koronawirusem.

– Szanowni państwo, wszystkie nasze działania nastawione są teraz na walkę z koronawirusem. Najważniejsze są odpowiedzialność i prewencja, kwarantanna tam, gdzie jest ona niezbędna – mówił premier  Mateusz Morawiecki.

Następnie szef rządu odniósł się do różnych plotek przewijających się przez media oraz Social Media. Do takich należą m.in. czy w związku z koronawirusem zostaną zamknięte sklepy, a miasta podzielone na strefy oraz czy będzie zakaz podróżowania z miasta do miasta. Jak się okazuje…

– Docierają do mnie najrozmaitsze plotki, różne, niesprawdzone informacje, jak np. te o zamykaniu sklepów, o zamykaniu miast. To są absolutne fake newsy – nie ma takich planów, nie ma takiego scenariusza.

Odpowiedzialność, prewencja i walka z fake newsami to trzy kluczowe terminy na dziś. Jeszcze raz apeluję o korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i nieuleganie plotkom!

Gepostet von Mateusz Morawiecki am Donnerstag, 12. März 2020

-Proszę korzystać ze sprawdzonych stron, naszych stron gov.pl oraz z naszych profili społecznościowych – powiedział  premier.

Komentarze