Nad Polskę nadciąga CYKLON Sebastian! Temperatura spadnie do…

cyklon

Wszystko wskazuje na to, że początek grudnia będzie zapowiadał się dosyć śnieżnie. Nastąpi to za sprawą nadciągającego nad Polskę cyklonu Sebastian.

Nad Polskę z Dani zmierza niż Sebastian, za którym podąża chłodny front z północy. Przyniesie on opady śniegu i ochłodzenie. Cyklon Sebastian dotrze do Polski w ostatnich dniach listopada, a z początkiem grudnia przyniesie ochłodzenie i opady śniegu.

 

W ostatnich dniach listopada za sprawą niżu możemy spodziewać się opadów deszczu i silniejszego wiatru z prędkością nawet do 50 km/h. Temperatury pozostaną na plusie. W całym kraju spodziewane jest 10-12 st. C powyżej zera. Jednak tuż po przejściu niżu Sebastian, jego miejsce wypełni niż z północy. Dlatego już 30 listopada spodziewane jest ochłodzenie.

 

Z upływem czasu opady deszczu przekształcą się w śnieg, na południu kraju może spaść nawet do 5 cm białego puchu.

Temperatura 1 grudnia spadnie do 4 stopni C,  a w nocy możliwe przymrozki z temperaturą do minus 1 st. C. Według synoptyków śnieg nie utrzyma się długo.

 

 

Jak zapowiada się długoterminowa pogoda na grudzień?

 

W grudniu nad Europę ma dotrzeć zimne powietrze znad Syberii. Największe mrozy odczują mieszkańcy Rosji i Ukrainy. Syberyjskie powietrze przykryje także Polskę, szczególnie wschód kraju.Temperatura w grudniu ma spaść nawet do minus 20 stopni Celsjusza.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Nocna prohibicja! NIE KUPISZ już ALKOHOLU między 23 a 6 rano!

 

 

Pod koniec miesiąca możemy liczyć na nieco więcej cieplejszych dni, jednak będą dominować niże znad Oceanu Atlantyckiego. Fronty niżów przyniosą opady, głównie deszczu. Opadów śniegu będzie prawdopodobnie mniej niż w ubiegłych latach.

 

 

 

Źródło:dziennikzachodni/pixabay

Komentarze