Najnowszy SONDAŻ wyborczy! OGROMNE zaskoczenie!

Wybory parlamentarne 2019 – najnowszy sondaż Kantar.

Jeśli wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, to PiS zwyciężyłby je z 40-procentowym poparciem. Na drugim miejscu z 16 pkt. procentowymi straty znalazła się Koalicja Obywatelska. Lewica mogłaby liczyć na 11% popracie wyborców. 6% respondentów głos oddałoby na Koalicję Polską.

Jak wynika z sondażu Kantar poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wzrosło o 2 punkty procentowe w porównaniu do zeszłego badania z sierpnia.

Koalicja Obywatelska – PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Partia Zielonych zdobyłaby w sumie 24% głosów. To oznacza z kolei spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

SLD, Lewica Razem i Wiosna cieszą się poparciem 11% respondentów. Sojusz ugrupowań lewicowych zyskał w porównaniu z sondażem z sierpnia o 1 punkt procentowy.

Z kolei 6% respondentów zagłosowałoby na PSL- Koalicję Polską. Jak wiadomo z list koalicji startują kandydaci Kukiz 15’. W poprzednim badaniu Kukiz’15 i PSL ujęto osobno. Wówczas PSL cieszyło się 5-procentowym poparciem a Kukiz’15 6-procentowym.

Pozostałe ugrupowania nie weszłyby do sejmu. Co najciekawsze aż 17 procent ankietowanych odpowiedziało, że nie wie na kogo odda głos. To wzrost aż o 5 punktów procentowych w porównaniu z ostatnim sondażem. To największe zaskoczenie badania.

Sondaż przeprowadzono w dniach 6 -11 września na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 975 osób. Z kolei preferencje partyjne zbadano na grupie 645 osób, które zadeklarowały zamiat głosowania w wyborach.

Komentarze