NASA posiada ŚMIERCIONOŚNĄ broń KOSMICZNĄ! Kto może zacząć się BAĆ?

Pentagon od pewnego czasu debatował nad ujawnieniem światu, że posiada tajną broń zlokalizowaną na orbicie okołoziemskiej. W wyniku napiętej sytuacji w Afganistanie musiał wstrzymać ten proces.

 

 

Nowa super broń to odpowiedź na zmiany, które zachodzą na ziemskiej orbicie. Raport opublikowała Theresa Hitchens na łamach czasopisma Quartz. W opinii ekspertów jedynie kilkadziesiąt osób w USA zna prawdę o nowym urządzeniu, ponieważ broń jest klasyfikowana jako ” Special Access Program”, czyli projekty na poziomie najwyższej tajności.

 

Cały program to odpowiedź na zmiany w polityce kosmicznej jakie zachodzą u konkurencyjnych mocarstw, czyli Chin i Rosji. Moskwa w ostatnich latach wystrzeliła satelity szpiegujące, które również mają za zadanie nadzorować statki kosmiczne rządu USA.

 

Nowa broń będzie prawdopodobnie nowym otwarciem w wyścigu zbrojeń kosmicznych. Podstawowym jej zadaniem będzie odstraszanie, ma być także trudniejsza do zniszczenia. Wyścig wymuszony jest też przez prywatne firmy jak SpaceX Elona Muska. W bliskiej perspektywie czasowej kosmos nie będzie już taki tajemniczy i nieosiągalny dla człowieka. Prywatne firmy tworzą własne radary kosmiczne i latają wokół satelitów obrazujących, robiąc zdjęcia innym statkom kosmicznym.

 

W tym samym czasie Organizacja Narodów Zjednoczonych opracowuje nowe normy zachowania w przestrzeni kosmicznej. Przepisy mają pomóc wyjaśnić wszelkie wątpliwości natury prawnej. W trakcie debaty istnieje prawdopodobieństwo wzajemnego oskarżania pomiędzy wyżej wymienionymi krajami.

 

 

Źródło: Forsal

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze