Naucz się prosić o WSPARCIE! Oto 8 kroków do zdrowego związku!

związku

Budowanie najpierw jakiejś relacji, a w efekcie długotrwałego związku zawsze rodzi się od jakichś emocji. Nie bójmy się ich dostrzegać oraz o nich mówić. To one stają się punktem wyjścia by rozpoznać swoje potrzeby i pozwolić sobie na bycie szczęśliwym.

W momencie poznawania się istotne jest to, aby od samego początku pytać, reagować i słuchać swoich emocji.

Oto 10 pytań, na które warto sobie wspólnie odpowiedzieć, budując partnerski związek:

 

1 Co jest dla ciebie ważne w seksualności? Kluczowe jest rozmawianie o swoich potrzebach oraz poznawanie potrzeb partnera już na początku. To również rozmawianie o tym, czym jest dla nas wierność.

2 Jakie masz cele finansowe? Warto poruszyć temat o oszczędzaniu albo pozwalaniu sobie na „szaleństwo”. Poznać swoje priorytety.

3.Co możesz zrobić, aby polepszyć związek? Skoncetrować się na tym co nam najbardziej przeszkadza i jak to naprawić.

4.Jakie są twoje cele w związku? Co chcecie robić razem, czego bez siebie nie zrobicie, a co będzie z wami w przyszłości? Zapytaj partnera co jest dla niego ważne!

5.Co czujesz kiedy się kłócimy? Czy są to emocje takie jak np: złość, smutek, rozczarowanie, agresja?

6.Czy potrafisz prosić o wsparcie? Prośmy o pomoc swojego partnera w sposob autentyczny. Obopólna pomoc i dawanie wsparcia to główne filary długoterminowej relacji.

7. Kiedy jesteście z siebie dumni? Często sukces jednego z partnerów zabija związek.

8.Co będzie z waszym związkiem za 5 lub 10 lat? Mając plany i marząc, bierzemy pod uwagę potrzeby i pragnienia drugiej osoby. To silny przejaw relacji partnerskiej.

 

ZOBACZ TEŻ:Te pozornie niegroźne nawyki NISZCZĄ Twój związek!

 

W każdym związku zadbajmy o standardy i granice, szczerość, wolność i zaufanie oraz troskę, a także zachowanie własnych ról.

 

Źródło:focus.pl/pixabay

Komentarze