Odkryli lek na chorobę Alzheimera! Kluczowy składnik znaleźli w popularnej potrawie!

lek

Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk w Szanghaju dokonali przełomowego odkrycia i odkryli lek na chorobę Alzheimera. Jeśli ich badania się potwierdzą, będzie to pierwszy od niemal 20 lat krok w walce z tą straszną chorobą!

Chińscy naukowcy już od jakiegoś czasu prowadzili badania nad opracowaniem produktu, który może skutecznie odwrócić skutki Alzheimera. Specjaliści przyznali, że składnik leku nad którym usilnie pracują od dwóch dekad można znaleźć w popularnej w Azji potrawie jaką jest sushi! To właśnie wielbiciele tego dania byli początkowo obiektem badań specjalistów z Chińskiej Akademii Nauk. Szanghajska neurolog, Geng Meiyvi zauważyła, że jeden ze składników dania ma bardzo dobry wpływ na pamięć seniorów. Chodzi o wodorosty, które skutecznie hamują początkowe objawy choroby. Jeśli się to potwierdzi naukowcy opatentują lek na ich bazie.

 

 

 

Wnikliwe badania dowiodły, że cukier występujący w wodorostach ma wyjątkowe właściwości lecznicze. Praca nad opracowaniem farmaceutyku trwały prawie 20 lat! Wszystko na to wskazuje, że będzie to bardzo duży krok w walce w chorobą Alzheimera. Warto dodać, że lek o nazwie Oligomannate będzie leczył tylko łagodną i umiarkowaną formę choroby. Niestety nie pomoże on pacjentom, w zaawansowanym i końcowym stadium choroby. Do tej pory leczenie Alzheimera ograniczało się do łagodzenia jego objawów i nie było medykamentu, który całkowicie cofnął by tę przykrą dolegliwość. Nowy lek ma być dostępny na chińskim rynku pod koniec tego roku.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Zażyły popularny lek bez recepty! Kilka godzin później znaleziono je martwe!

 

 

źródła: dailymail.co.uk, foto pixabay.com

 

 

 

 

Komentarze