Naukowcy potwierdzają stereotyp: mężczyźni WOLĄ KOBETY, które…

kobiety

Choć od reguły są wyjątki to w tej kwestii badania naukowe są jasne.

Według „Psychology Today” panowie w tych detalach wykazują się większą kreatywnością i przychodzi im ta czynność łatwiej, aniżeli paniom.

 

Liczne eksperymenty wykazały, że mężczyźni są zabawniejsi, bo potrzebne jest im to do znalezienia partnerki.

Czym jest poczucie humoru? Przyjmuje się, że obejmuje ono cztery podstawowe aspekty: tworzenie, wyrażanie, rozumienie i reagowanie na komizm.

Grupa brytyjskich i amerykańskich psychologów pod przewodnictwem zespółu dr Greengrossa skoncentrowała się na badaniach z cyklu „która płeć jest zabawniejsza”.

 

Oceniano zwykłych ludzi. Kobiety i mężczyźni mieli za zadanie dopisanie zabawnego podpisu do ilustracji. Potem panel sędziów, nie znając płci autora, oceniał czyj opis był śmieszniejszy. Zazwyczaj te śmieszniejsze tworzyli panowie. 

 

Wysunięto pewne wnioski dotyczące obu płci. Według badaczy kobiety nie muszą być zabawne, bo nie szukają partnera. Panie szukają mężczyzn z poczuciem humoru, ponieważ jest to cecha mocno współgrająca z inteligencją.

Z drugiej strony, mężczyźni wolą te kobiety, które śmieją się z ich dowcipów. „Patrząc przez pryzmat historii ewolucji naszego gatunku, samce musiały starać się być zabawniejsze od konkurencji by zabłysnąć przed samicami” – przekonują uczeni.

 

Ponadto u mężczyzny słuchającego żartu intensywnie pracuje płat czołowy kory mózgowej i zakręt obręczy. Są to rejony zaangażowane w procesy uczenia się i podejmowania decyzji. U kobiet bardziej uaktywnia się lewa część kory przedczołowej, czyli obszar odpowiedzialny za zdolności językowe i pamięć.

 

 

Źródło:focus.pl/pixabay

Komentarze