Nie uwierzysz, że dzięki tym czynnościom można schudnąć!

Odchudzanie to jeden z najmniej lubianych okresów przez Polaków. Kojarzy się on głównie z wyrzeczeniami i ścisłą kontrolą.

Tymczasem okazuje się, że w tym czasie przydatne okazuje się piwo, mleko czekoladowe i mówienie do siebie. Wydaje się to śmieszne, jednak działanie tych metod jest zaskakujące. Zacznijmy zatem od rozmawiania ze sobą. Chodzi o to, aby motywować siebie podczas ćwiczeń, powtarzać sobie „dam radę”. W chwilach słabości należy jakby wytłumaczyć sobie: „ale właściwie po co mam jeść to ciasto, skoro nie czuję głodu”. Dobrze jest mieć jakiekolwiek wsparcie. Gdy jesteś na imprezie i nie możesz wytrzymać bez alkoholu, podobno można wtedy wypić piwo. Skąd ten pomysł?

Idea picia piwa podczas diety nawet dla nas wydaje się nieco szalona. Jednak specjaliści uważają, że piwo ma mało alkoholu oraz nie jest tak kaloryczne jak kolorowe drinki ze słodkimi sokami.

Zaleca się również popijanie… mleka czekoladowego. Dotyczy to oczywiście osób chodzących na siłownię. Okazuje się, że wypicie niewielkiej ilości tego pysznego napoju sprawi, że ekspresowo zregenerujesz swój organizm i zaprawisz go do dalszego treningu. Dzięki temu wykonasz znacznie więcej ćwiczeń, a tym samym lepiej wyrzeźbisz sylwetkę. 

Dlatego też podczas aktywności fizycznej powinno się pić zimną wodę, zamiast ciepłej. Chłodna woda pobudza organizm, przez co daje więcej energii. Polecamy również wypić dobrą, aromatyczną kawę, która przyspiesza metabolizm. Zapamiętaj również złotą zasadę: jeśli jesteś osobą bardzo zapracowaną i zestresowaną, to odpuść trening w dniu, gdy nie masz siły. Lepiej tam wrócić z nową energią następnego dnia niż chodzić parę lat w przygnębieniu.

Weź pod uwagę również dotychczasowe złote zasady dotyczące snu, nawadniania się, sportu – jeśli nie zadbasz o to, ciało nie będzie w stanie zaprogramować się na nowy styl życia. Powtarzaj sobie, że robisz to dla siebie i to Ty najwięcej zyskasz. 

Komentarze