NIE żyje bohater „Ranczo” i „Miodowych lat”?!

Szokujące informacje w sieci.Nie żyje ulubieniec widzów?!

Wszyscy Polacy znają takie seriale jak „Ranczo” emitowane niegdyś przez TVP czy hit Polsatu „Miodowe lata”. Obie produkcje bardzo przypadły do gustu widzom w całym kraju. W obydwu serialach grało wielu tych samych aktorów. Niestety w sieci widnieją informacje o śmierci bohaterów obydwu produkcji. Fani są wstrząśnięci. 

Miliony Polaków co tydzień śledziło losy bohaterów „Ranczo”. Serial był niekwestionowanym hitem stacji i mocną konkurencją dla innych emitowanych w tym czasie seriali. Również wcześniej „Miodowe lata” cieszyły się sporą popularnością. Na Facebooku pojawiły się szokujące informacje. Wynika z nich, że nie żyje…

… Tadeusz Norek. Bohater „Miodowych lat”. Według nieprawdziwej informacji miał umrzeć na atak serca. Jeden z naszych czytelników twierdzi, że widział także fake newsa o śmierci Arkadiusza Czerepacha – bohatera „Ranczo”.To jednak jeszcze nic. Pojawiły się także linki sugerujące, że nie żyje Artur Barciś. Do tego dołączono cały artykuł. Tekst powieliła nawet jedna z fanek aktora na forum. Do sprawy już dwukrotnie odnosił się sam aktor. Najpierw w 2015 a później w 2017 roku. Mimo to do dziś niektóre z nieprawdziwych i obrzydliwych informacji na jego temat można zobaczyć w sieci. Oczywiście Artur Barciś ŻYJE i nic mu nie jest.

Artur Barciś ŻYJE i nic mu nie jest. Aktor tak komentował sprawę już 4 lata temu:

– To jest niepoważne. Osoby, które zamieszczają takie informacje w internecie, wiedzą, że ja mam rodzinę, ale mają to w nosie. To jest dla nich interes, bo więcej osób kliknie w ten materiał, a oni mają z tego pieniądze. To jest czysty biznes. Rodzina się zaniepokoiła, gdy zobaczyła tę informację. Na szczęście udało mi się wcześniej zawiadomić moją 82-letnią mamę, która gdyby się o tym dowiedziała od kogoś albo przeczytała, to mogłoby się źle skończyć. Moi znajomi dzwonili do mnie z płaczem i z ulgą słyszeli mój głos. Uwierzyli w te informacje. Wydaje mi się, że zamieszczanie takich informacji nie jest przestępstwem, ponieważ to nie była wiadomość, że Artur Barciś nie żyje, tylko że Tadeusz Norek nie żyje, czyli postać fikcyjna, co każdy sąd potraktuje jako żart. Nikt tego nie uzna za przestępstwo. – mówił Barciś. 

„Gdzieś czytałem, że nie żyje Arkadiusz Czerepach. Bohater Ranczo. Od razu uznałem, że to fake News” – mówi jeden z naszych czytelników. 

Po co te fake newsy?

Twórcy fake newsów dzięki kliknięciom w link mogą wyłudzać dane z naszych urządzeń. Czasem aby przeczytać nieprawdziwy artykuł wymagane jest wysłanie płatnego smsa. Dzięki mediom społecznościowym informacja szybko się rozpowszechnia. Wyborcza24.pl zdecydowanie walczy z nieprawdziwymi informacjami demaskując kolejne. 

Komentarze