Nie ŻYJE gwiazdor „M jak Miłość”!

Bardzo smutne informacje. Nie żyje uwielbiany gwiazdor „M jak Miłość”.

Gwiazdor serialu M jak Miłość,którego uwielbiały miliony nie żyje. Był niezwykle zasłużoną postacią wśród polskich artystów. Pozostawił po sobie niezapomniane kreacje aktorskie. Jego odejście jest ogromną stratą dla polskiej kultury, a przede wszystkim kinematografii.

Miliony fanów „M jak miłość” pogrążone w smutku i rozpaczy. Zmarł ich ulubieniec, którego latami mogli oglądać na antenie telewizyjnej Dwójki. Ta informacja to prawdziwy cios nie tylko dla fanów, ale także innych aktorów grających w serialu. Niewielu mogło uwierzyć w to odejście. Niestety jak oficjalnie poinformowano zmarł…

Ryszard Szadaj. Aktor swoją aktywność zawodową rozpoczął już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas grał na deskach Teatru Ludowego w Krakowie-Nowej Hucie w „Balladynie”.

Wiadomość o śmierci artysty, którego wszyscy znamy z ról w takich produkcjach jak : „Klan”, „Plebania”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Szpilki ja Giewoncie” czy „Na wspólnej”, przekazała rodzina. Nekrolog pojawił się w wydaniu Gazety Wyborczej.

– Dnia 3 grudnia 2019 roku przeżywszy 88 lat odszedł nasz kochany Dziadek i Tata. Aktor scen polskich, podolanin z Podhajec – czytamy w oświadczeniu rodziny Ryszarda Szadaja.

9 grudnia miał miejsce pogrzeb artysty. Ceremonia odbyła się na Cmentarzu Południowym w Antoninowie. Na uroczystościach pogrzebowych zjawili się koledzy z planu, fani oraz rodzina.

Wiele osób pamięta aktora ze sceny z serialu Klan :

https://youtu.be/C9dCbL0wgoI

Komentarze