NIE ŻYJE legendarny niemiecki piłkarz. Grał w klubie Borussia Dortmund.

niemiecki

Nie żyje legendarny, niemiecki bramkarz. Wielokrotny reprezentował kraj. Mężczyzna przegrał walkę z nowotworem.

Cały świat żegna wspaniałego piłkarza. Słynny niemiecki bramkarz wielokrotnie reprezentował swój kraj i grał w najlepszych klubach. Mężczyzna odszedł po długiej walce z chorobą, zmarł 5 stycznia. Smutne wieści obiegły sportowe media na całym świecie. Kibice z wielkim żalem żegnają niemieckiego piłkarza. Grał w barwach wielu klubów w tym np. Borussi Dortmund

 

Hans Tilkowski zmarł w niedzielę, po długiej i ciężkiej walce z chorobą nowotworową. Informację o śmierci przekazała rodzina sportowca. Mężczyzna zmarł mając 84 lata. Niemiecki bramkarz był znany na całym świecie. W barwach reprezentacji kraju rozegrał 39 meczów. Występował w niej w latach 1957-1967. Na mistrzostwach świata w 1966 roku, zdobył srebrny medal. W tym samym wygrał Puchar Zdobywców Pucharów ze swoim klubem, Borussią Dortmund.

 

ZOBACZ TAKŻE: Podwyżki za wywóz śmieci to nie wszystko. Szykujcie się na…

 

Kondolencje napływają do rodziny zmarłego sportowca niemalże z całego świata. Nie tylko rodacy opłakują piłkarza, kibice na całym świecie są zasmuceni informacją o śmierci Hansa Tilikowskiego. Pożegnał go również jego były klub, Borussia Dortmund. Po zakończeniu swojej kariery zajął się pracą trenera. Był szkoleniowcem TSV 1860 Monachium, 1. FC Nürnberg, Werder Brema i 1. FC Saarbrücken. Sportowiec podczas swoich ostatnich lat życia udzielał się charytatywnie. Organizował liczne zbiórki na szczytne cele tj. środki pieniężne dla chorych na mukowiscydozę i stwardnienie rozsiane. 

 

 

bramkarz

 

fot. wikipedia

 

Komentarze