NIEPOKOJĄCE słowa ministra Niedzielskiego! Chodzi o nową, indyjską mutację koronawirusa…

Indyjska odmiana koronawirusa: mamy potwierdzonych 16 przypadków. Adam Niedzielski wyjaśnił, jak zmienią się zasady kwarantanny i szczepień dzieci.

Mutację wykryto w dwóch miejscach w naszym kraju. Pierwsze w okolicach Warszawy, a drugie w Katowicach. „Mamy przebadane 14 próbek. Sumarycznie mamy co najmniej 16 przypadków indyjskiej mutacji koronawirusa.” – poinformował na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się indyjskiej odmiany koronawirusa wprowadzono zmiany w zasadach odbywania kwarantanny. Osoby, które wracają z Brazylii, RPA i Indii będą automatycznie na kwarantannie.

Krzysztof Saczka, szef GIS poinformował, że wszystkie ogniska, gdzie potwierdzona jest indyjska mutacja zostały objęte nadzorem sanitarnym.

W wyniku przeprowadzonych działań w ognisku w Katowicach stwierdzono 27 osób zakażonych i 9 osób ma wyniki ujemne, dlatego podlegają kwarantannie. Wśród 27 zakażonych, mamy potwierdzone 4 przypadki mutacji indyjskiej.” – poinformował.

Co w takim razie ze szczepieniami dzieci? Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że wszystko idzie w tym kierunku, żeby w wakacje dzieci i młodzież mogły się zaszczepić.

Źródło: fakt.pl

Zobacz także: MAKABRA w Poznaniu! 3-latka śmiertelnie ugodzona nożem przez MATKĘ!

Komentarze