Niesamowite! Robert Lewandowski przeszedł do historii! Udało mu się…

Lewandowski

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. Po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem w tym co robi!

Polak strzelił cztery bramki w wygranym 6:0 przez Bayern Monachium meczu z Crveną Zvezdą w Belgradzie. Dzięki temu piłkarz umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji najlepszych strzelców obecnego sezonu tych najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie. Ma już ich na koncie 10.

Sam wynik 4 bramek jest satysfakcjonujący, ale czas w jakim je zdobył napawa dodatkowo dumą.

Napastnik reprezentacji Polski  zdobył cztery bramki w ciągu 14 minut i 31 sekund. To nowy rekord Ligi Mistrzów. Nikt wcześniej nie zdobył szybciej czterech goli w jakimkolwiek meczu tych rozgrywek, w całej historii.

„4 goals in 14 minutes – Champions League Record”

„5 goals in 9 minutes – World Record”

„4 gole w 14 minut – rekord Ligi Mistrzów, 5 goli w 9 minut – rekord świata”. Tak napisało o Lewandowskim na Twitterze konto „My Greatest 11”. Tym samym Lewandowski przeszedł do historii.

Na kolejne rekordy piłkarza nie pozwolił trener Hansi Flick, który w 77 minucie odesłał Polaka na ławkę rezerwowych. Nawet kibice Crvenej Zvezdy oklaskiwali go na stojąco.

Już 2 grudnia czeka nas uroczysta gala i przyznanie „Złotej Piłki”. Czyżby polski napastnik stał się jednym z głównych faworytów do zdobycia trofeum?

Źródło:wpsportowefakty/ pixabay