Nieuleczalna choroba dopadła gwiazdę „The Voice”! Mowa o znanej..

Nieuleczalna choroba dopadła gwiazdę „The Voice Kids”! Odkąd skończyła 5 lat zmaga się z bardzo poważną chorobą genetyczną.

 

 

 

Nieuleczalna choroba dopadła gwiazdę „The Voice Kids”!

Jedna z uczestniczek programu ”The Voice Kids” jest poważnie chora. Od 5 roku życia boryka się z mukowiscydozą. Okazuje się, że choroba dotknęła również jej siostrę.

 

 

 

 

 

Mukowiscydoza, nazywana zwłóknieniem torbielowatym (ang. CF cystic fibrosis), jest przewlekłą chorobą uwarunkowaną genetycznie. U chorego na mukowiscydozę dotkniętych jest wiele układów i narządów, jednak najbardziej obciążone zostają układy: oddechowy i pokarmowy. Chorzy na mukowiscydozę posiadają zmutowany gen, który powoduje nieprawidłową pracę komórek wydzielniczych znajdujących się w wielu organach ludzkiego organizmu. Szacuje się, że w Polsce liczba zachorowań wynosi 1 na 5000 urodzeń. Mukowiscydoza, podobnie jak reszta chorób genetycznych jest nieuleczalna.
Wokalistka Ania Anika Dąbrowska zyskała dzięki The Voice Kids ogromną popularność. Niestety, w życiu codziennym zmaga się z poważną chorobą genetyczną. Na mukowiscydozę choruje również jej siostra.
-Dowiedzieliśmy się o tym, kiedy Ania miała pięć lat. Wtedy też urodziła się jej młodsza siostra, Alicja, u której wykryto mukowiscydozę w przesiewie. Natychmiast poddaliśmy badaniom nasze dzieci i niestety u Ani również wykryto chorobę- wyznał tata Ani Aniki Dąbrowskiej.
Rodzice dziewczynek przyznają, że leczenie dzieci jest bardzo kosztowne. Jak radzą sobie z tym problemem?

–Dawaliśmy sobie radę dzięki akcji odpisu jednego procenta od podatku, pomocy fundacji. Cały czas z tego korzystamy, ponieważ przy dwojgu dzieci zapotrzebowanie jest duże – tłumaczył w jednym z wywiadów tata dziewczynek, Jarosław Dąbrowski.

Miesięczny koszt leczenia wynosi około 10 tysięcy złotych.

 

Zdjęcie: Youtube
Źródło: Viva

Komentarze