NIEZASZCZEPIENI na CELOWNIKU rządu! PiS chce wprowadzić prawo ŁAMIĄCE wolność osobistą!

Resort zdrowia zapronował nowe przepisy uderzający w osoby niezaszczepione. Każdy pracodawca będzie mógł skierować pracownika na bezpłatny urlop, jeżeli ten nie przyjął żadnej dawki wakcyny.

 

 

Dodatkowo pracownik może zostać oddelegowany do innych obowiązków, jeżeli istnieje ryzyko zakażenia się współpracowników SARS-COV-2.

 

Proponuje się, aby w przypadku osoby, która przekazała informację o braku zaszczepienia przeciwko COVID-19 lub nieprzebyciu infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub posiadania ważnego pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, pracodawca mógł delegować tę osobę do pracy poza jej stałe miejsce pracy lub do innego rodzaju pracy, z wynagrodzeniem odpowiadającym rodzajowi pracy albo skierować na urlop bezpłatny – możemy przeczytać w projekcie ustawy.

 

Każdy pracodawca będzie mógł wymagać przedstawienia dokumentu, który będzie informował o przebytej chorobie, szczepieniu lub aktualnego negatywnego testu na koronawirusa.

 

Część pracodawców w innych krajach sama wprowadza takie zapisy prawne. Delta Air Lines z USA zdecydowała, że niezaszczepione osoby będą płacić 200 dolarów miesięcznie w ramach ubezpieczenia, zaś United Airlines od 27 września, zaczyna szczepienia przeciwko COVID-19. Osoby, które nie będą chciały się zaszczepić, mogą zostać zwolnione.

 

 

Źródło : Forsal

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze