Nokaut w Punchdown! Są pierwsze decyzje prokuratury!

W poniedziałek prokuratura we Wrocławiu rozpoczęła czynności sprawdzające odnośnie wypadku w czasie gali PunchDown. Znokautowany Artur Walczak jest w stanie krytycznym i walczy o życie na oddziale intensywnej terapii.

 

Nokaut w półfinale

 

Prokurator Małgorzata Dziewońska, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu udzieliła Polskiej Agencji Prasowej wypowiedzi odnośnie postępowania w sprawie wypadku na gali PunchDown:

 

Prokuratura z urzędu poleciła przeprowadzenie czynności sprawdzających komisariatowi policji Wrocław Stare Miasto. We wtorek wszczęła dochodzenie o czyn z art. 160 paragraf 1 Kodeksu Karnego. Sprawa dotyczy wydarzenia tzw. punchdown, policzkowania clap fighting. Jeden z jej uczestników Artur „Waluś” Walczak został znokautowany, znajduje się w szpitalu. Jego stan jest krytyczny.

 

Wymieniony przez panią prokurator zarzut tyczy się narażenia postronnej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub odniesienie poważnego uszczerbku na zdrowiu. Polski kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.  Dodatkowo czynności prokuratorskie mają wyjaśnić, czy gala PunchDown5 została odpowiednio przygotowana i zabezpieczona od strony medycznej. Przesłuchania obejmą organizatorów i uczestników.

 

Organizatorzy bronią się przed oskarżeniami

 

 

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w piątek 22 października na gali PunchDown5. W półfinałowym pojedynku zmierzyli się Dawid „Zaleś” Zalewski  oraz Artura „Walusia” Walczaka. Zaleś wyprowadził tak mocny cios, że Waluś padł nieprzytomny. Został przewieziony w stanie ciężkim do szpitala, gdzie lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Po weekendzie wydano oświadczenie organizatora, w którym wypiera się wszelkich zarzutów o złą organizację.

 

 

Niezwłocznie po dokonaniu oceny sytuacji zdrowotnej pana Walczaka, w związku z obserwowanymi u niego objawami, mogącymi być wyrazem bezpośredniego zagrożenia życia, a także biorąc pod uwagę oczekiwany czas przybycia państwowego zespołu ratownictwa medycznego, zespół medyczny podjął decyzję o wezwaniu do przytomnego i mającego kontakt z ratownikami zawodnika jednostki państwowego zespołu ratownictwa medycznego

 

 

Źródło: WP

Zdjęcie: Pixabay

 

 

Komentarze