Nowa DIETA celebrytek! Schudniesz 10kg! Wystarczy PIĆ…

Nowa dieta podbija świat. Celebryci polecają ją każdemu!

Dietetycy prześcigają się w układaniu programów odżywiania, które pozwolą pozbyć się nadprogramowych kilogramów i zapobiec efektowi jo-jo. Istnieje wiele recept na smukłą sylwetkę, z czego wiele z nich trafia potem na czarna listę ze względu na swoją szkodliwość. W końcu czym byłby fit lifestyle, gdyby w każdym przypadku kończył się anemią, uszkodzeniem nerek czy wątroby.

Najwiecej zwolenników zyskują diety-cud, których autorzy obiecują rewelacyjne efekty bez przymusu rezygnacji ze słodyczy, mięsa i innych ulubionych produktów. W wielu przypadkach nawet nie trzeba uprawiać sportu. Do tego dochodzą magiczne tabletki rozpuszczające tkankę tłuszczową, herbatki oczyszczające i wiele innych wynalazków niewiadomego pochodzenia.

Tymczasem eksperci powtarzają niczym mantrę pewien schemat: jedne produkty wyłączyć, drugie ograniczyć a innych spożywać więcej. Do tego aktywność fizyczna, zdrowy sen i wyeliminowanie czynników powodujących stres. I na tym filarze opiera się dieta, o której mowa w tym artykule. Ale jej tajemnica tkwi zupełnie gdzie indziej…

Dwie polskie celebrytki w ostatnim czasie pochwaliły się swoimi przemianami. Kasia Skrzynecka oraz Magda Gessler schudły dzięki wyłączeniu z diety mięsa i zastąpieniu go warzywami. Oprócz widocznego spadku masy ciała zauważyły też, że o wiele lepiej się czują.
Jednak nie każdy byłby w stanie zrezygnować z ulubionych, mięsnych potraw. Naprzeciw takim osobom wyszli twórcy diety flexitariańakiej.

Głównym jej założeniem jest przede wszystkim umiar. Całkowicie wyłącza się fast-foody, produkty przetworzone oraz słodycze. Resztę można porównać do obowiązującej piramidy żywienia: przede wszystkim aktywność fizyczna, warzywa, owoce, dużo wody i dopiero później produkty zbożowe, nabiał, ryby, mięso, tłuszcze.

„Wystarczy pić wodę i odstawić śmieciowe jedzenie. Reszta nie sprawia problemu” – mówi nam jedna z osób stosujących dietę.

Chodzi o to, aby zastąpić mięso fasolą, bobem i innymi warzywami, które dostarcza nam tych samych składników odżywczych. Ponadto należy w ciągu jednego dnia nie spożywa z żadnych produktów zwierzęcych. W pozostałe dni – z umiarem.

Flexitarianie stawiają na dobre samopoczucie. Twórcy diety przekonują, że spalanie tkanki tłuszczowej ma sens tylko wtedy, gdy towarzyszy temu poprawa kondycji. Po kilku dniach stosowania tego programu odżywiania zauważa się lekki spadek wagi oraz znaczne polepszenie samopoczucia. Z czasem efekt się pogłębia, waga nadal leci w dół, a jednocześnie poprawia się koncentracja .
Flexitarianizm jest rekomendowany
przez zachodnich celebrytów, dla których stał się sposobem na zdrowe i szczęśliwe życie.

Komentarze