Nowe AUTO Rydzyka! Kosztowało 5 mln złotych!

Jakiś czas temu odbyła się coroczna Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Przez dwa dni do Częstochowy napływali słuchacze radia i sympatycy ojca Tadeusza Rydzyka.

Punktem kulminacyjnym było święcenie nowego wozu transmisyjnego. Poprzedni ma już 16 lat i przynajmniej 700 tys. km przebiegu. Posiadamy zdjęcia nowego wozu!

Na pielgrzymce Rodziny Radia Maryja nie zabrakło polityków z pierwszego szeregu, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele. Redemptorysta w ostatnim czasie ostro ocenił politykę władzy:
„Owszem, jestem za tym, co jest dobrego, ale nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra. O ducha narodu trzeba walczyć”.

Jednak mimo ostrych momentów pielgrzymki oraz napiętej atmosfery, były i dobre chwile. Jedną z nich było poświęcenie nowego wozu transmisyjnego. Ojciec Redemptorysta tłumaczy, że wcześniejszy samochód transmisyjny był już zużyty. 

Portal czestochowa.naszemiasto.pl poinformował o tym, że samochód został kupiony na kredyt. Przed pielgrzymką na Jasną Górę, ojciec Rydzyk prosił wiernych, by przekazali na nowy wóz pieniądze:   „Samochód z wyposażeniem do transmisji kosztuje ponad 5 mln zł. To są duże pieniądze. To bardzo dużo dla nas, ale taniej już nie da się zrobić czegoś takiego. Na ten samochód musieliśmy wziąć pożyczkę. Dlatego także w tym roku, a może jeszcze bardziej niż w inne lata, prosimy o pomoc, o symboliczną „Różę” dla Matki Najświętszej, dla Jej radia, bo to jest Jej radio” – napisał ojciec Tadeusz. Podkreślił ile powinno być w kopercie z ofiarami. Oto zdjęcia nowego wozu…

Komentarze